logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:20




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 137 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2018, 20:14       Заглавие:  Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Цитатите са от друга тема в тази може да прегледаме какво става ако нападател се навлече с жилетка...

Това касае служители, но защо не и цивилен...по надолу се виждат жилетки които ако са под ризата няма да се забележат, а спират .40 от упор без проблем.

machado написа:
Като чета темата, оставам с впечатление, че някои хора по пет пъти на ден вадят късото за 0,3с , изстрелват 15-20 патрона, презареждат, изстрелват и тях, след което по живо, по здраво се прибират да пият едно уиски.
Повече от 3-4 патрона при улична, "неслужебна" кавга не трябват :P .
Качествен револвер .357 Магнум със стъпка 1:14ин. и проектил 10,2г. върши перфектна работа и тук, и в Прескът, и в Брайтън, и в Рио... За мен пробивността е доста важна, жилетки напълно в годност са по 200-300лв.

Не мисля, че има пистолетен боеприпас до .38 Късул, който може да се сравнява с 10,2г. засилени при 420-440м/с. при гореспоменатата стъпка от .357 Магнум на разстояние до 15м.
За мен .45 АКП е остарял боеприпас, бих го носил като "носталгист" в 1911 Barbeque Gun със златце брилянтчета и т.н.

Колкото до статията на съдебния лекар, все ми се струва, че не е точно лекар, ами леко бие на санитар :P Раневият канал от .32 и .45 и двата в ФМДжРН са еднакви, живата плът, за разлика от желатиновия блок има свойството да затваря раната, когато не се разкъсва, а разтваря-справка стр. 49 от книгата на Jim Cirillo/ нe знам за друг полицай, убил повече въоръжени хора в САЩ по време на активна служба/.
А, и още нещо, да попитам колегите, изказващи категорични мнения тук, това става, онова не става, колко пъти са чакали решение на ВКС :-)


andrei p226 R написа:
Добре написано и вярно, с изключение на това за бронежилетките от по 200-300 лева. Това са освободени от складовите наличности на армия или полиция, след като е изтекъл ресурсът на кевлара. Такива бронежилетки, са несигурни.
А и прострелян с бронежилетка, ако проектилът е изстрелян от КНО, най-малкото ще падне след прострелването и е аут.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2018, 20:19       Заглавие:  Re: Бронежилетки ...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Темата не е за сравнения какво ставало ако свинята е 200 кила и как е на лов за жирафи...
Тука коментираме пистолет-жилетка - евтина жилетка...

И за съспенс и помош на опитни ловци да си представят постановката :

Не сме на гонка да трепаме прасета, а е нает убиец да ви ликвидира ...https://novinite.eu/lesbijka-naela-ubie ... itsata-si/
битова поръчка от жената за 1500лв...да не търся има още десетки такива "поръчки" разкрити са всички, НО може да се окаже нужно да стреляте в дефенс срещу пишман килър ама с жилетка...

Въпроса е :
учите се да стреляте в глава или ниско в таза...или избирате нещо пробивно...а какво може да пробие жилетка /и каква/ с КНО да е законно и това .357маг ли е ...остава да открием

като начало това видео показва каква смешна на вид и напълно незабележима жилетка може да се носи...как спира .40 и оборва мита горе в цитата, че ше паднеш от изстрела.

Дали е истина...? вече ше видим...



Тука още...вече това е друг клас жилетка...с бронеплоча и спира дълго
https://www.youtube.com/watch?v=6x59iN4KMz4
но и дума не може да става да падне стреляния от силата на удара на куршума


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2018, 22:37       Заглавие:  Re: Бронежилетки ...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
С бронежилетканза 200-300 лева, макар и недефлорирана, външно запазена може да не ходи, ако носещият я е мобилизиран или очаква със сигурност да влезе в зона на огневи контакт, при условие че няма пари да си закупи годна броненилетка или ако има пари, ко не може да намери.
Фактът, че тия бронежилетки са извадени и отписани от складовите наличности е достатъчно показателен за кечествата им.

Може да не спре проектил от пистолетен калийър, но не е сигурно и поведението за бронежилетката, като индивидуално средство за балистична защита е непредвидимо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2018, 22:38       Заглавие:  Re: Бронежилетки ...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Poseidon написа:
https://www.youtube.com/watch?v=VDRRJZ6rJBY
Тука още...вече това е друг клас жилетка...с бронеплоча и спира дълго
https://www.youtube.com/watch?v=6x59iN4KMz4

Това на видеото, от линка, който си пуснал е измама.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2018, 22:44       Заглавие:  Re: Бронежилетки ...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Възможно е да е измама и реклама...конкретно това горе...не знам

това дали е измамно също?

всъщност не мога да намеря видео в което стреляния да падне от куршума

https://www.youtube.com/watch?v=nQM6zLiSn1E

на живо съм говорил с хора стреляни...синина им остава ...не падат...ако някой е стрелян може да каже от личен опит

и верно ли "Bulletproof Clothing" се превежда като "Как да обезоръжим и приберем пистолета на фен на фортийфаф" :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2018, 22:47       Заглавие:  Re: Бронежилетки ...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Офф, извинявал се че пиша толкова лошо,но пишанот есин миниатюрен смартфон. Стагионарният PC е за преинсталираненна Уиндоус, а Лаптопа е в приятел, който ке ми говръща вече три седмици


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2018, 22:51       Заглавие:  Re: Бронежилетки ...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Интересно е това инфо обаче...Ние сме пети в света в тази област :shock:
Цитат:
Семейство Ташкови са в световния топ 5 на производителите на бронежилетки

https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/5981682

https://www.capital.bg/biznes/kompanii/ ... _kurshuma/


Цитат:
Приходи от 54.4 млн. лв. и печалба - 9.1 млн. лв. От бронежилетки. Въпреки че снабдява на 100% българската армия и полиция, производството е 99% за износ, а инвестициите до момента са около 10 - 12 млн. лв.
"Работим в цял свят. Няма голям търг на интересните за нас пазари, който да мине без наше участие", продължава Ташков, който идната седмица ще подпише договор за 10 хил. бройки за чилийската армия, с опция да станат 15 хил.



Ето и фабриката в Костинброд..."Марс Армор" са едни от малкото в света със собствена лаборатория...
http://www.marsarmor.com/bg/za-nas/

и наши леки жилетки
http://www.marsarmor.com/bg/produkti/br ... ki/skriti/

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 13:43       Заглавие:  Re: Бронежилетки ...противодействие с КНО
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Poseidon написа:
Интересно е това инфо обаче...Ние сме пети в света в тази област :shock:
Цитат:
Семейство Ташкови са в световния топ 5 на производителите на бронежилетки

https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/5981682

https://www.capital.bg/biznes/kompanii/ ... _kurshuma/


Цитат:
Приходи от 54.4 млн. лв. и печалба - 9.1 млн. лв. От бронежилетки. Въпреки че снабдява на 100% българската армия и полиция, производството е 99% за износ, а инвестициите до момента са около 10 - 12 млн. лв.
"Работим в цял свят. Няма голям търг на интересните за нас пазари, който да мине без наше участие", продължава Ташков, който идната седмица ще подпише договор за 10 хил. бройки за чилийската армия, с опция да станат 15 хил.



Ето и фабриката в Костинброд..."Марс Армор" са едни от малкото в света със собствена лаборатория...
http://www.marsarmor.com/bg/za-nas/

и наши леки жилетки
http://www.marsarmor.com/bg/produkti/br ... ki/skriti/

Изображение

Обади се в Марс и ако ти продадат жилетка (за плочи не коментираме изобщо) ми се обади.... Не приемат заявки от под 20 броя от година и нещо насам. За плочи директно ти казват не като цяло.

По отношение на годността на бронежилетките- ами това заависи повече от "километража" отколкото от годината на произвоство. Ако материала е с гарантирано читав произход - например Кевлар ама на Дюпон , дайминама ама оригинална, Тварон- там гаранцията на материала е 10 години (повечето производители на жилетки дават 5) ама това е малко като гаранцията на колата - в смисъл че като излезне от гаранция не спира веднага да върви нали ? Ако жилетката е съхранявана добре, видимо не е износена (много добра референция в това отношение е четливостта на вътрешните етикети на балистичните панели) то е вероятно да е годна и 10-15 години след края на "гаранцията". Лично аз съм тествал в лабораторни условия (т.е. резултатите са НаУчни по стандарт NIJ ) бронежилетка на Суйдиш боди армор произведена преди повече от 15 години (а при "шведските"- гаранцията е 10 ! години). Спря си всичко при това без замисляне. Вкл. ТТ и осколки на V50 от 645 м/сек. Аз лично имам един Пойнт Бланк NIJ II за скрито носене който съм коментирал с производителя, че американските милиционери ги носят на служба по 10 -12 години и като ги върнат в завода са тестове са си ОК. Та... с нея особенно под леко яке няма и да разбереш че съм с жилетка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 18:43       Заглавие:  Re: Бронежилетки ...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Я така и така си тук ми кажи какви плочи са модерни тия дни за кльощав като мене,нещо което да стои в гардероба и да се ползва като закона отиде в рЯката.Да спира нормалните калибри тук,един вид Бием се Левски на Лудогорец.

Нещо леко и да държи десетина години та да не се набутвам всяка петилетка.

Пусни идея,рисьрча от мен


Мерси


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2019, 09:12       Заглавие:  Re: Бронежилетки ...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ken6iro написа:
TheWhiteMan написа:
Mad Dog написа:
Проблема е ,че с тези патрони с които пробива бронежилетки PDW то е опасно в градска среда, а с тези с които не е опасно не пробива бронежилетки.

Според мен, значението на бронежилетките силно се надценява.

Първо, само най-богатите държави могат да си позволят качествени бронежилетки за 100% от армиите си.. даже за 50%. Останалите ще имат само за спецназа и някои щурмови/разузнавателни подразделения.

Второ, стандартните бронеплочи са много малки - предни/задни + странични защитават само най-важните органи. Изстрел с обикновен 9х19 в зоната на таза (под бронепластината) не е толкова труден и казват, че моментално изважда от строя - нетърпима болка. А падне ли веднъж, после можеш да си го пържиш както си искаш.. Такъв прост метод са измислили и талибаните в Афганистан: пускат един откос в краката, а когато американеца падне го довършват с точен в каската /тя 7.62 не издържа/.


Като прочета нещо такова преди се газирвах... сега само се усмихвам...явно дезинформацията работи добре :)

Ivo III написа:
и на другаря сталин ватенката .. не може се пробие с нищо, даже и с игла :happy:

TheWhiteMan написа:
..присетих се още нещо за бронежилетките. :D

Говорихме си някъде преди година с един руснак, който е хванал края на войната в Афган (заминал е доброволец направо от военното училище, офицер, бил е лейтенант).

Та той ми казва така:
- Аз имах щатна бронежилетка по съвременните норми IV-Vти клас защита, но никога не я слагах, когато се придвижвахме в конвой върху бронята на БТР-те, или в УАЗ-ки.
Аз бях много учуден и го питам съответно "защо, тя дава шанс, да не ти е тежала нещо"? Получавам следният отговор:
- Не, проблема е съвсем друг. Ако си без бронежилетка, 7.62 FMJ влиза и излиза и имаш голям шанс да те спасят после в болницата. А ако носиш, куршума шие предната пластина, минава през торса, рикушира в задната и се връща обратно в тялото. Така нанася много по-големи поражения и шансовете ти стават минимални..


Mad Dog написа:
Значи илядо деветстотин и афганската война жилетките може и да не са издържали 7.62х39.
2019 година обаче плоча от пресован високомоликулен полиетилен спира до 6 бр. 7.62х39 от 10 метра и тежи под 1.5 кг. Стандартната американска плоча ESAPI (вече имат и XSAPI но те са малко секретни и не казват какво точно държат) спира доста добре до 3 (с известни условности и 5) попадения 7.62х54R Б-32 (бронебойно запалителен) пак от 10 метра. И вече има и каски които държат на 7.62х39 , да не говорим, че ако кукршума не удари под 90 градуса а примерно под 45 има огромен шанс просто да рикушира или ако е от по- голямшко разстояние каската да го спре- има бол снимки на американци и британци отървали кожата след попадение в каската. Лично аз съм виждал куршум 5.45х39 - 7Н10 (демек с коравият сердечник) заседнал в меката броня на хамериканска жилетка Интрасептор IOTV - по данни на манекена на жилетката изстрелът е бил от около 600 м.
Това за краката е от сорта на градските легенди.


TheWhiteMan написа:
А вярно ли е, че жилетките (кевларът и другите секретни материали) стареят с течение на времето? Демек - купувам си сега plate carrier 5.11, купувам си и бронеплочите от завода в Костинброд (Марс армър) - да кажем VI-ти клас защита - меткам ги в гардероба и ми потрябват примерно след 5 години. А тогава се оказва, че е остаряла и е станала примерно III-ти клас. :roll: Ако плочите са от стомана е ясно че не стареят, ама стоманата тежи и реже плата при носене..

И друго да питам - вярно ли е, че започват да стареят особено бързо при мокрене? Например след проливен дъжд, преминаване на река и пр.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2019, 13:08       Заглавие:  Re: Бронежилетки ...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Mad Dog написа:
Обади се в Марс и ако ти продадат жилетка (за плочи не коментираме изобщо) ми се обади.... Не приемат заявки от под 20 броя от година и нещо насам. За плочи директно ти казват не като цяло.

:surp: :surp: Защо? За всяка частна фирма дори и един комплект бронеплочи са си бизнес, особено отчитайки нашият миниатюрен пазар.. това не е правилно - като си купят 20 човека по един комплект и ето ти 20 комплекта за фирмата. А така ще получат един х.й.

...
Българска фирма няма шанс да се конкурира на международният пазар, всички търгове ги печелят янките, после са немци/французи/англичани/евреи и така нататък. Нас не ни допускат, защото сме бедни.. дори да правим хипотетично най-добрите бронежилетки в света. Това важи и за всичко останало де, на нас се гледа като пазар за западните стоки, а не като участник на пазара, на който е позволено да вземе парче от баницата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2019, 15:14       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
TheWhiteMan написа:
Българска фирма няма шанс да се конкурира на международният пазар, всички търгове ги печелят янките, после са немци/французи/англичани/евреи и така нататък. Нас не ни допускат, защото сме бедни.. дори да правим хипотетично най-добрите бронежилетки в света. Това важи и за всичко останало де, на нас се гледа като пазар за западните стоки, а не като участник на пазара, на който е позволено да вземе парче от баницата.


Цитат:
Приходи от 54.4 млн. лв. и печалба - 9.1 млн. лв. От бронежилетки. Въпреки че снабдява на 100% българската армия и полиция, производството е 99% за износ, а инвестициите до момента са около 10 - 12 млн. лв.
"Работим в цял свят. Няма голям търг на интересните за нас пазари, който да мине без наше участие", продължава Ташков, който идната седмица ще подпише договор за 10 хил. бройки за чилийската армия, с опция да станат 15 хил.

Буле ама докога ше живееш с тея клишета? Човека си продава в чужбина и не смогва на поръчки...от Самоков онази фирма продава и на американци...и то военна електроника...
http://samel90.com/bg/products/category ... ry-jammers
и знаеш ли точно на българи няма да продаде...една две жилетки...да бе да...причните са 14...а най важната ти е ясна...
преставям си костинбродска жилетка кисната в странжаднска кал на свински лов...след като и ебат майката по най-варварски начин ...ше я пробият с флоберка...
леле...тва за нищо не ставаме ...жилетките са ни мазало


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2019, 11:42       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Причината да не обичат да продават е, че по принцип се счита за не особенно добра идея "цивилни" да имат достъп до балистични плочи. Апропо и аз съм на това мнение. Меките жилетки - иди дойди , но балистични плочи..... и аз не бих продал на физическо лице без "доказана почтенност".
Poseidon написа:
вярно ли е, че жилетките (кевларът и другите секретни материали) стареят с течение на времето? Демек - купувам си сега plate carrier 5.11, купувам си и бронеплочите от завода в Костинброд (Марс армър) - да кажем VI-ти клас защита - меткам ги в гардероба и ми потрябват примерно след 5 години. А тогава се оказва, че е остаряла и е станала примерно III-ти клас. Ако плочите са от стомана е ясно че не стареят, ама стоманата тежи и реже плата при носене..

И друго да питам - вярно ли е, че започват да стареят особено бързо при мокрене? Например след проливен дъжд, преминаване на река и пр.

И е вярно и не е вярно- както по- горе написах - гледа се основно "километража" - не годините. Отделно не трябва да се бърка "гаранция" и "ресурс". При плочите има значение и материала.
Керамиката не старее- старее подложката от балистичен материал, при това старее много по- бавно отколкото в жилетка, защото е защитена до голяма степен от влага и УВ лъчи. Според моите наблюдения ресурса на една плоча спокойно е 3 пъти гаранцията - т.е. ако гаранцията е 5 години, реалният живот е 15. Армията на САЩ имат процедура за пресертификация на плочите си и ползват 10-12 годишни плочи спокойно. Ако плочата ви е керамична и сте лягали и падали с нея и/или сте я изпускали - струва си да намерите вариант да погледнете плочата на ренген- ако е спукана (което също не винаги е фатално) е важно дали се е отделила подложката - ако не е - дори попадение в пукнатината не е фатално.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2019, 12:08       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2011, 00:39
Мнения: 168
Местоположение: Тополовград
Mad Dog написа:
Причината да не обичат да продават е, че по принцип се счита за не особенно добра идея "цивилни" да имат достъп до балистични плочи. Апропо и аз съм на това мнение. Меките жилетки - иди дойди , но балистични плочи..... и аз не бих продал на физическо лице без "доказана почтенност".

Ми като не обичат да продават и затова си има лек-100$ билет до Натаня и там ти взимат мерки и шият по теб, а и ти коригират желанията-ама сега ще лягаш ли, ще ставаш ли, това няма да стане, ще имаш ли оборудване над нея и т.н.

_________________
Colt Python Elite .357 Rem. Mag.
Beretta 92 Stock 9mm Luger
Ruger Alaskan .454 Casull
S&W .500 ES
SIG Sauer X-Five Black Nugget 9mm Luger
SIG Sauer X-Five Tiger Camo 9mm Luger
H&H "Royal" Double Barrel Rifle .500 NE


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2019, 12:10       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
machado написа:
Mad Dog написа:
Причината да не обичат да продават е, че по принцип се счита за не особенно добра идея "цивилни" да имат достъп до балистични плочи. Апропо и аз съм на това мнение. Меките жилетки - иди дойди , но балистични плочи..... и аз не бих продал на физическо лице без "доказана почтенност".

Ми като не обичат да продават и затова си има лек-100$ билет до Натаня и там ти взимат мерки и шият по теб, а и ти коригират желанията-ама сега ще лягаш ли, ще ставаш ли, това няма да стане, ще имаш ли оборудване над нея и т.н.

Бе в Натания цените леко хапят- ако ми говориш конкретно за Маром Долфин - цените за хубавите неща са ... хубави....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 137 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Suhoi27 и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer