logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 16:48




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 137 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2020, 22:28       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
ken6iro написа:
Миналото лето господне 2019 резнах с девятка за пореден път кевларено панелче правено 1996 годинка,носено от мен после 2 години активно и след това съхранявано при мишките...от 2 метра отказва да пусне костилка през себе си....за плочите вече писах

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2020, 22:28       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Шейх Омар написа:
TheWhiteMan написа:
Дюлгерин.


Да знаеш някои неща от Шейха, сине мой:

1. Жилетката може да е стара 20 години, важното е да не е мокрена/съхранявана на влажно място
2. При тези условия жилетката, съхранявана правилно, има защитни свойства днес, както и преди 20 години.
3. Тезата, че кевлара на жилетката старее, е като тезата, че старее пластмасата на Глок-а - те стареят, но остаряват след всякакви въобразими срокове на жизнен цикъл на изделията.
5. Няма никакво значение дали 5.45 куршум за ПСМ е със стоманен сърдечник или без когато попадне в жилетка - и при двата стоманената ризница е достатъчно дебела. Този куршум не пробива слоевете кевлар, а ги разделя и премината между тях, като шило.

А ако ти трябва вечна жилетка, си купи съветската 13-кг ЖЗТ, с плочи от титанова сплав.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2020, 22:29       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
TheWhiteMan написа:
Благодаря, мненията са ценни. :tu:

Остава въпроса какво би станало ако се носи примерно по време на лов, намокри я буря/дъжд/сняг и пр. С колко би й се съкратил живота .. от тези 5 г. гаранция на производителя?
Шейх Омар написа:
важното е да не е мокрена/съхранявана на влажно място

..защото все пак България е в умереният пояс и тука понякога вали дъжд и има влага.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2020, 22:30       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Шейх Омар написа:
TheWhiteMan написа:
Остава въпроса какво би станало ако се носи примерно по време на лов, намокри я буря/дъжд/сняг


Много просто - ако има такава вероятност, трябва да се извадят панелите, да се сложат в найлонов чувал за боклук или торба и поставят обратно в жилетката. След дъжд или сняг панелите се изваждат оттам и оставят на сухо и проветриво място, жилетката се оставя да изсъхне.
При поставянето на панелите обратно трябва да се обърне внимание дали към тялото е страната, която трябва да бъде.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2020, 22:31       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
TheWhiteMan написа:
:tu: :tu:

...
А иначе ето каква бронеплоча си бях харесал от щатите (не виждам проблем да си я поръчам от там): https://www.ar500armor.com/ar500-armor- ... -coat.html Струва само $75 и е на практика вечна.. но това са си някакви мои размисли.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2020, 12:51       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Честито! :-) Вече има жилетки спиращи .50 BMG при това бронебоен с ядро от закалена стомана! Друг е въпроса, че от близка дистанция енергията абсорбирана от жилетката ще направи на парчета ребрата на човека който я носи. Вероятно от 500-600 метра, когато енергията намалее има шанс човек да оживее след попадения на 50 BMG.



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2020, 16:40       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
ken6iro написа:
Миналото лето господне 2019 резнах с девятка за пореден път кевларено панелче правено 1996 годинка,носено от мен после 2 години активно и след това съхранявано при мишките...от 2 метра отказва да пусне костилка през себе си....за плочите вече писах


Тази информация само може да ме радва,значи да очаквам и аз 20 години на плочите........аз до тогава едва ли ше мога да ходя ма знае ли човек.

Тенкю


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2020, 17:18       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Я един бърз въпрос - имам някакви каски които не стават за нищо сериозно и не са правени за бой пък тук от дивана искам да взема нещо което става та на въпроса - кои сертификации да гледам,марки,модели,екстри по каската .........единственото условие което имам към тия е да са съвместими със Сордин антифони.

Цена до около 500 долара примерно или там някъде,1500 няма да дам,нямам толкова мозък за пазене.

Мерси :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2020, 20:00       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
И отбой,реших го и тоя въпрос,Тим Уинди ще да е


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2020, 22:15       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Изгледай клиповете на арменеца дупчи доста каски. Питай го откъде ги взема и на какви пари. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2020, 00:30       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Дони Браско написа:
Изгледай клиповете на арменеца дупчи доста каски. Питай го откъде ги взема и на какви пари. :armed:


Късно вече,тук нещо черните не слушкат и на едно приятелче може да му трябват Българи на покрива на дюкяна та нямаше време,грабнах една от леките,след 3 дни е при мен.
С бюджета нещо пак не се разбрахме ма то така става винаги - да е леко,да е меко,да е с документ,да ти пасне на таковата......пасна ми или поне така си мисля.

Благодаря


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2020, 08:50       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
FIRSTGUN написа:
Българи на покрива

кореян стайл...

:D :D :D

Тракни после една снимка на каската.....

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2020, 09:09       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
От практиката се убедих, че на 100м бронеплоча на “МАРС Армор” клас IV спира стандартен със стоманен сърдечник патрон 7,62х54. Обаче не стои така въпроса със заколения сърдечник!!!
Ако намеря парчетиите от прочата ще кача снимки


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2020, 10:12       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Фев 2020, 13:12
Мнения: 1290
FIRSTGUN написа:
пък тук от дивана искам да взема нещо което става


Имам израелска евтина каска, боядисана е в синьо /от мисия/
Струва 120 лв
Нито 1500 долара, нито 500
Ако ти трябва ЛС

_________________
إِنْ شَاءَ ٱللَّٰهُ‎


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2020, 15:53       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Шейх Омар написа:
FIRSTGUN написа:
пък тук от дивана искам да взема нещо което става


Имам израелска евтина каска, боядисана е в синьо /от мисия/
Струва 120 лв
Нито 1500 долара, нито 500
Ако ти трябва ЛС



Мерси за офертата,друг да и скача,аз съм в Калифорния и за 3 дни няма как да дойде пък както винаги ми трябва за вчера.

Купих,не най-доброто,че ми се видя скъпо за 15% разлика в теглото ма пак става,сега ще я накича с един фенер и съм аз.

Снимки не знам дали ще ми качи форума,ще пробвам обаче.Тая седмица скъпа излезе,взех и нови плочи за жилетката,Хеско 3 плюс,сега ми трябва нов диван и съм абсолютна нинджа


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 137 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer