logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 13:41




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 137 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2019, 08:33       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Amazon написа:
куршума е стабилизиран, а не е с изместен назад център на тежестта(както при 5.45х39).
Ей, минат се не минат 2 години и някой капацитет вземе, че се изцепи за пореден път относно "изместения център на тежестта" PDT_Armataz_01_30 :evil: :x :td:

Ето, чети до къде стигнахме последния път: http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?p=159173#p159173

А ако ти се пише по въпроса - ползвай горния линк да не разводняваме тази тема.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2019, 17:38       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Днес умря нещо детско у мен...
Откърмен бях с приказките за победоносната съветска техника, и бронебойнистта на съветските патрони.
Уви, не било точно така.
Лейдис енд джентълменис, коравата плоча беше пробива само от един куршум - 223 софт пойнт 55гр на Уинчестър.
Арсеналските 7.62х54 я вдлъбнаха леко, руските Wolf ФМЖ 55гр 223 леко я надраха, обаче първия софт пойнт 223 си влезна като това в онова. Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2019, 17:47       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Дупката е по средата.
Горе в дясно е руския 223 ФМЖ, по средата в дясно е втория 223 софт пойнт. Долу в дясно и горе в ляво от дупката са 7.62х54, и точно в ляво от дупката е един 9мм ФМЖ за сравнение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2019, 17:54       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Разправям аз, че в USA и в БГ важат различни закони на физиката, ама...

Майтапът настрана - да не си объркал патроните? - soft point да пробие, а целокупно FMJ да не може - струва ми се нереално PDT_Armataz_01_30

Можеш ли да дадеш някакъв линк към тези уинчестери? - да пробвам да намеря тук такива и да резна нещо за сравнение

Инак при мене резултатите са точно наобратно http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?p=140381#p140381

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2019, 17:55       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.223 "софт пойнт" да пробива а .223 "фмж" само леко да надере... ще е чудесно, ако някой го обясни. Освен да е толкова голяма разликата в скоростите ли... не знам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2019, 17:56       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Това е гърба на плочата, втория .223 софт пойнт - личи си как почти е успял да перфорира плочата.
Изображение

Та така - тоя модел плочи за никакъв не стават.
Едно, че явно не са достатъчно здрави, не знам каква стомана са, друго - тая гума отстрани пусна много осколки, които накълцаха картонената кутия, която бях сложил отстрани.
Демек ако не те претрепе куршума, който е минал през нея, ще те накълцат осколките от куршумите, които е спряла.
Съжалявам, нямах време да пробвам с комбинации с меки панели.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2019, 18:02       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ами и с меките жилерки тоя софт пойнт беше много по-добре от руските ФМЖ, остана си цял, руските се разпаднаха - не знам дали им е такъв дизайна, или що ли?
От уолмарт ги вземам, ще взема кутия после да я снимам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2019, 18:15       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Да не са тези: https://winchester.com/Products/Ammunition/Rifle/Super-X/X223R

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2019, 18:28       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Ми не е ли православния калибър,не ги могат руснаците PDT_Armataz_01_22
Единия релси дупчи ,другия омалява .... Тия криптонит ли слагат вътре ?? PDT_Armataz_01_22

Инак не съм учуден от рашън патронен.... твърде варира качеството,заряд,тегло на куршум от партида до партида.

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2019, 20:31       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Не знам, преди съм стрелял по спирачни дискове от пикапи с .223 (в интерес на истината май с Wolf) и с 7.62х54, мосина си ги дупчеше яко, 223 само чоплеше по малко, затова и се изненадах като стана тая дупка. Вярно е, че е в средата, тия отстрани все пак удрят под ъгъл, защото плочата е заоблена, но и втория, дето е в страни, почти я проби.
Всъщност на масата над плочата се вижда едно парче от куршум, сега като се замислих, пасва точно на вдлъбнатината от тоя изстрел.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2019, 05:06       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
JDredd написа:

Да, точно тези са. Сега погледнах кутията, дават дулна скорост 3240 ф/с. Ако се сетя, ще замеря скростите от моята арка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2019, 17:24       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
minavasht написа:
Днес умря нещо детско у мен...
Откърмен бях с приказките за победоносната съветска техника, и бронебойнистта на съветските патрони.
Уви, не било точно така.
..........


Няма да се притесняваш, важното е че си го осъзнал вече - това е важното :D :tu:!

За пореден път - благодарско за тестовете и споделянето на инфо!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2019, 17:43       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
JDredd написа:

.................

Инак при мене резултатите са точно наобратно http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?p=140381#p140381


JDredd, четейки страницата от темата с линка който си дал попаднах на това:
JDredd написа:
Смея да твърдя, че доста съм изненадан от това, че 7,62х39 не проби в нито една конфигурация, а .223 Rem. си дупчи като стой та гледай.


Верно 7,62х39 и 7,62х54R са много различни, но все пак и двете са хептен по-различни от 223. А пробивността на 223 явно не трябва да е учудваща - от физичните закони не можеш избега.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2019, 17:44       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Ся тука за протоколо мога да отележа, че веднъж гледах по дискавъри мит бъстърс и те изследваха в конкретния епизод проникването на различните видове проектили под вода.
Оказа се че бренеке 12/76 проникна най-много - на дълбоко (бавен и тежък проектил).
Явно има разлика дали стреляш по бронежилетка, метална преграда или вода.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2019, 17:50       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Малко отклонение от темата - аз лично от много години умишлено бягах и отлагах придобиването на болтова карабина във военен калибър.
След като преди близо 2 год. заложих на 223 рем, (болт, 601мм цев, който при мен замести 22wmr :D ), осъзнах какво съм пропускал толкова много години (около 20
и кусур год!) при лова на хищници и стрелбата за кеф по хартия на по-големи дистанции.
Обаче съм решен да наваксам :D (дет се вика по-добре късно от колкото никога)- планирам придобиването на още една карабина в 223, този път AR-ка :armed: Kарабините ми в др. калибри постепенно стават "safe queen".....

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 137 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], ickata671 и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer