logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 137 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2019, 12:11       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
За Бога, Братя! Купувайте!!! PDT_Armataz_01_22



Ценичка: 319 лева - колкото цигарите на един тутунджия за два месеца.

Спира всичко!!! Стрелите на Амур, светкавиците на Зевс даже и бластера на Хан Соло!!! :roll:

Е ги е: https://m.aliexpress.com/item/151160999 ... gclid=null

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2019, 22:21       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Нанерих патрони, които си пробиват редовно по два панела меки жилетки.
По една случайност са и съвсем законни по вашето законодателство :).
Лейдис анд джентълменис, представям ви Fort Scott Munitions TUI (Tumble Upon Impact) серията патрони.
Има 80, 115 и 125 грейнови 9 мм, и 125 грейнови .40. Мисля, че имат и .357, но само тия пробвах.
Търсех нещо, дето да минава през мека жилетка, и днес остана един час да ги пробвам.
80 грейновите минават един панел и се заплитат във втория от глок 43,
От глок 19 всички минават през два панела и се спират във третия.
.40 от глок 23 минава през един панел без проблем, 2 от 3 минаха и втория, третия се спря във него, но може би бешв последния изстрелян и се бяха разместили и не се опираха един в друг.
На тестовете с желатин тия патрони изглеждат доста обещаващо, превъртат се почти веднага, след като влезнат в тялото
.Изображение

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2019, 22:55       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Patented, Tumble Upon Impact™ design
Superior penetration
Non lead, SCS® (solid copper spun) bullet

Precise Performance
This powerful subsonic round gives you exceptional accuracy and a tactical advantage in any situation. With its reduced recoil, this 125-grain bullet shows impressive ballistic performance ensuring precise performance in all situations.

Дозвукови и без олово ?
Интересно

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2019, 23:28       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Не, тия които пробвах са си надзвукови, имат явно и дозвукови.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2019, 12:02       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Сдобих се с една бронеплоча (за поставяне в жилетка) за унищожаване чрез експерименти. Дават й, че издържа 7,62х39, изстрелян от АК. Мисля да я тресна с този калибър, както и с .223.

Във връзка с горното имам следния въпрос:
При тези експерименти закрепването на прострелваното изделие и материята, която се намира непосредствено зад него, са от ключово значение и много често провалят или обезсмислят самия експеримент.
Аз от своя страна не разполагам ни с балистичен желатин, ни имам къде да мокря и поставям хартия и прочие. Имам на разположение единствено гуми от леки и товарни автомобили, които мога да подредя в колони, като за устойчивост мога да поставя няколко колони една зад друга. Струва ми се, че овалният профил на плочата идеално ще съвпадне с външния овал на гума от камион, та мисля това да ми е опитната постановка. Плочата ще я залепя с тиксо към гумите. Какво ще кажете?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2019, 12:41       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
JDredd написа:
При тези експерименти закрепването на прострелваното изделие и материята, която се намира непосредствено зад него, са от ключово значение и много често провалят или обезсмислят самия експеримент.

това е така. гумите обаче са много тежки и масивни ше прецакат резултата...
По добре според мен е да напълниш едно чувалче пясък...няколко по добре 4по15 кила примено и да ги докараш поне до 50 кила тея чувалчета и да закрепиш плочата на тях
или нещо там на място но не толкова масивно като колона с гуми в краен случай ползвай само две три гуми...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2019, 12:53       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
JDredd написа:
Сдобих се с една бронеплоча (за поставяне в жилетка) за унищожаване чрез експерименти. Дават й, че издържа 7,62х39, изстрелян от АК. Мисля да я тресна с този калибър, както и с .223.

Във връзка с горното имам следния въпрос:
При тези експерименти закрепването на прострелваното изделие и материята, която се намира непосредствено зад него, са от ключово значение и много често провалят или обезсмислят самия експеримент.
Аз от своя страна не разполагам ни с балистичен желатин, ни имам къде да мокря и поставям хартия и прочие. Имам на разположение единствено гуми от леки и товарни автомобили, които мога да подредя в колони, като за устойчивост мога да поставя няколко колони една зад друга. Струва ми се, че овалният профил на плочата идеално ще съвпадне с външния овал на гума от камион, та мисля това да ми е опитната постановка. Плочата ще я залепя с тиксо към гумите. Какво ще кажете?


Бронеплочата е твърдо животно,тя или пуска да мине нещо или не,комбинира се и с мека броня зад нея ,което е топ варианта.
Така,че на каквото и да я хванеш,важното е да има опора отзад,не просто да виси в нищото,гумата е ок,но ако мине някое малко парче няма да се забележи.
Между другото чекни си вибера да видиш като си толкова мераклия :)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2019, 21:58       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
10литрова бутилка с вода отзад.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 10:19       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
JDredd написа:
Какво ще кажете?


Изчакай един месец, когато ще започне масовото клане на розови прасенца :)

С него ще постигнеш почти 100% съвпадение с човешко тяло.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 11:22       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Преди години участвах в изпитанието на българска керамична бронеплоча.
Беше закрепена върху чувал с пясък.
Стреляше се със стандартен Калашник от 5 метра.
Имаше точно маркирани места по определена методика където да са попаденията.
Три изстрела в група мисля 5 см. - това също беше част от теста - не просто да издържи един или няколко изстрела, но и да са с дадено максимално разсейване.
Плочата премина теста, после се наля с още доста изстрели докато почне да пуска.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 11:37       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Vimpel написа:
Три изстрела в група мисля 5 см. - това също беше част от теста - не просто да издържи един или няколко изстрела, но и да са с дадено максимално разсейване.

Биеш три в сравнително събран триъгълник, и после един в средата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 12:07       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Vimpel написа:
Три изстрела в група мисля 5 см. - това също беше част от теста - не просто да издържи един или няколко изстрела, но и да са с дадено максимално разсейване.
Плочата премина теста, после се наля с още доста изстрели докато почне да пуска.

:shock: Каква плоча е била това? и групата от 5 санта армейски куршуми със сърдечници ли беше или ?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 20:16       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Poseidon написа:
:shock: Каква плоча е била това? и групата от 5 санта армейски куршуми със сърдечници ли беше или ?


Беше Левъл 3 керамична плоча - доста тънка и лека за керамика с контур (извивка за напасване по тялото).
Стандартни армейски патрони със сърдечник /не бронебойни/.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2019, 10:16       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
А да кажеш в коя част на България е била произведена? Източна или западна? ;)

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2020, 22:27       Заглавие:  Re: Бронежилетки - видове...противодействие с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
TheWhiteMan написа:
Paco ® написа:
дупчат жилетка клас IIIA. Само от плат без плоча.

Понеже това ме вълнува и през последната година събрах доста инфо по повод бронежилетките, ще споделя някои неща.

Значи, IIIA е западен стандарт на защита от КНО до .44 маг, като срещу доплащане може да се ъпгрейдне и за защита от нож/щик и други остри предмети /цената й се покачва с около 40%/. Всичко това звучи чудесно, ако не беше едно голямо "Но..". :-) А то е, че жилетките от кевлар, даже и тези с керамичните плочи стареят сравнително бързо. При това ако се мокрят и съхнат, започват да стареят още по-бързо, нищо че повечето производители дават гаранция от 5 г.

По тази причина ми е смешно, когато попадам на обяви за продажба на натовска бронежилетка от войната в Ирак - това само ти дава излишно чувство на защитеност, а на практика е толкова старо, че се шие от повечето куршуми за КНО.

За себе си стигнах до един извод: искаш ли трайна бронежилетка, купи си плейт кериър и стоманена бронеплоча с дебелина около 7 мм. Да, тежка е. Но и след 20 години да я поставиш, пак ще спре куршумите. Стоманата е специална и има специално покритие, което спира осколките когато куршума се сплеска. Анатомично извита е за гърдите и е изрязана на раменете, като на рамото на стрелящата ръка извивката е по-голяма, за да може удобно да се прикладва.
Това е схемата да си купиш защита и да знаеш, че когато ти потрябва ще е под ръка. Никакъв дъжд, преминаване/падане в реки и влажност нямат значение. Другото е да си богат и да си сменяш жилетките на три години, като всеки път хвърляш боб дали ще спре нещо, или не.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 137 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 47 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer