logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:53




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2020, 15:06       Заглавие:  Re: Stippling на Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Дони Браско написа:
Оф :??: Гледах ги съсредоточено и хич не са идеални и равни. :confused: А това, че затискат логото на Перфектния не ми дава мира. :?
Там му е мястото на перфектния - зад решетките. Едно нещо не ми дава мира - защо стиплинг а не шкурка или гранулат? Това не срива ли цената на пистолета?

Sent from OnePlus 7Т

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2020, 16:07       Заглавие:  Re: Stippling на Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Юни 2006, 00:17
Мнения: 1445
Местоположение: Las Vegas, Nevada, USA
Дони Браско написа:
Оф :??: Гледах ги съсредоточено и хич не са идеални и равни. :confused: А това, че затискат логото на Перфектния не ми дава мира. :?


За идеални и равни минават - поне така направих файла ;)

Иначе лазера е голяма работа. По въпроса за логото - това в бракувана рама и целта беше да видя дали ше стане - ами стана :)


Прикачени файлове:
97BA5C1E-ADD7-4BC5-9181-B81EB86CF4D0.jpeg
97BA5C1E-ADD7-4BC5-9181-B81EB86CF4D0.jpeg [ 387.92 KiB | Прегледано 3348 пъти ]

_________________
Stanislav Georgiev - Acho

До тук добре, каза Мечо Пух, падайки два клона по-надолу.

"So I took the shotgun off the wall and fired two warning shots… into his head!"

Изображение
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2020, 17:00       Заглавие:  Re: Stippling на Glock
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
slaf4u написа:
Дони Браско написа:
Оф :??: Гледах ги съсредоточено и хич не са идеални и равни. :confused: А това, че затискат логото на Перфектния не ми дава мира. :?
Там му е мястото на перфектния - зад решетките. Едно нещо не ми дава мира - защо стиплинг а не шкурка или гранулат? Това не срива ли цената на пистолета?

Sent from OnePlus 7Т


Ами аз не съм фен на шкурките. Те, или не залепват добре, или се отлепват в най-неподходящия момент, освен това не изменят геометрията на ръкохватката. На мен ми надига, може и милиметър-два да е, но го усещам. Относно цената след такава процедура, незнам какво да ти кажа, щом някой хора вземата по 200 кинта да ти направят стиплинг на Глока, нещата отиват субективния сектор. Пък и за едно "еха; браво; и тн" понякога си струва да загърбим материалното..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2020, 17:25       Заглавие:  Re: Stippling на Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
TheGunMan написа:
това е бракувана рама
А аз се убих да се чудя какъв е тоя тунинг :confused:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2020, 17:48       Заглавие:  Re: Stippling на Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Юни 2006, 00:17
Мнения: 1445
Местоположение: Las Vegas, Nevada, USA
JDredd написа:
TheGunMan написа:
това е бракувана рама
А аз се убих да се чудя какъв е тоя тунинг :confused:



За теста не си струваше да съсипя “истинска” рама та взех няколко бракувани за игра.

Имам и видео и ще го кача в youtube и ше го постна тук. Гледката е много хипнотизираща

_________________
Stanislav Georgiev - Acho

До тук добре, каза Мечо Пух, падайки два клона по-надолу.

"So I took the shotgun off the wall and fired two warning shots… into his head!"

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2020, 18:11       Заглавие:  Re: Stippling на Glock
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Моля те на работеща рама заобиколи логото! :confused: И горната заоблена линия на правоъгълника е хубаво да е равна като долната откъм дупката за пълнителя. Така има симетрия откъм дизайн. :-) Глок си е четвъртит нали.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2020, 19:08       Заглавие:  Re: Stippling на Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Deviant написа:
Идеално прави и равни линии, мечтата на всеки педант с афинитет към детайла и несъзнато ОКР.

Осраният ми с поялник... Глок 31: :evil:

Изображение

Та, да, признавам, аз имам осъзнато/ неосъзнато ОКР... без да знам/ а и без да ме интересува особено много... какво точно представлява това. :D

Иначе дланите ми не се потят прекомерно/ винаги съм имал силен/ стабилен хват... и въпреки подобрената фрикция, някакви особени позитиви с оглед на стрелянето - показанията на таймера и мишената... не можах да отчета.

Защо не шкурки и пр... ми, щото като го носиш това оръжие под дреха - дрехите се протриват/ късат за норматив. За спортен пищов, който ще се вади само от открит спортен кобур/ спийд машина... е друго.

Ако ще стиплям занапред, евентуално, то ще е само някаква оригинална къстъмизация на лазерен принтер - лого или надпис примерно... като почнат и в БГ да я предлагат тази услуга/ ако вече не са почнали, де.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2020, 19:31       Заглавие:  Re: Stippling на Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Юни 2006, 00:17
Мнения: 1445
Местоположение: Las Vegas, Nevada, USA
Дони Браско написа:
Моля те на работеща рама заобиколи логото! :confused: И горната заоблена линия на правоъгълника е хубаво да е равна като долната откъм дупката за пълнителя. Така има симетрия откъм дизайн. :-) Глок си е четвъртит нали.


Приемам забележките ти с уговорката че:

1. Исках да видя дали става, не съм правил каквато и да е подготовка на рамата

2. Очертанията ги направих набързо и по снимка и са поне 80% верни с оригинала, но не това беше целта. Можеше да оставя прозорез за логото ама щеше да усложни експеримента

Иначе съм 100% съгласен, че така замазано логото седи гадно

Като за първи опит и набързо между другото според мен не е чак толкова зле :)

_________________
Stanislav Georgiev - Acho

До тук добре, каза Мечо Пух, падайки два клона по-надолу.

"So I took the shotgun off the wall and fired two warning shots… into his head!"

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2020, 19:32       Заглавие:  Re: Stippling на Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Юни 2006, 00:17
Мнения: 1445
Местоположение: Las Vegas, Nevada, USA
Ето кратко клипче от взаимодействието между лазер и Глок :)

https://youtu.be/6ODmwbPI1ko

_________________
Stanislav Georgiev - Acho

До тук добре, каза Мечо Пух, падайки два клона по-надолу.

"So I took the shotgun off the wall and fired two warning shots… into his head!"

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2020, 19:47       Заглавие:  Re: Stippling на Glock
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
ubboto написа:
Deviant написа:
Идеално прави и равни линии, мечтата на всеки педант с афинитет към детайла и несъзнато ОКР.

Осраният ми с поялник... Глок 31: :evil:

Изображение

Та, да, признавам, аз имам осъзнато/ неосъзнато ОКР... без да знам/ а и без да ме интересува особено много... какво точно представлява това. :D

Иначе дланите ми не се потят прекомерно/ винаги съм имал силен/ стабилен хват... и въпреки подобрената фрикция, някакви особени позитиви с оглед на стрелянето - показанията на таймера и мишената... не можах да отчета.

Защо не шкурки и пр... ми, щото като го носиш това оръжие под дреха - дрехите се протриват/ късат за норматив. За спортен пищов, който ще се вади само от открит спортен кобур/ спийд машина... е друго.

Ако ще стиплям занапред, евентуално, то ще е само някаква оригинална къстъмизация на лазерен принтер - лого или надпис примерно... като почнат и в БГ да я предлагат тази услуга/ ако вече не са почнали, де.

Много дълбоки точки. Прекалено дълго си задържал. Аз точно това исках да избегна. Затова проучих шарките, премерих рисковете и реших, че ситните точки са най-малко претенциозни. Няма посока, няма какво да объркаш, ако изтървеш, винаги можеш да повториш. Очертах с линия и молив контура и започнах от там. Отне ми към 4-5 часа. 26 цата ми идва малка в ръцете, и след втори, трети изстрел, ми се мести хвата. Отдадох го на лигавия грип на ген 3. И извивките на ръкохватката не ми идваха на място. Сега стои по стабилно, но на ген 4 не бих пипал.. Карай, както казват майсторите фаянсаджии, окото свиква, не се притеснявай.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2020, 16:11       Заглавие:  Re: Stippling на Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Deviant написа:
Пък и за едно "еха; браво; и тн" понякога си струва да загърбим материалното..

Така е :)


Sent from OnePlus 7Т

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2020, 16:14       Заглавие:  Re: Stippling на Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
ubboto написа:
.

Защо не шкурки и пр... ми, щото като го носиш това оръжие под дреха - дрехите се протриват/ късат за норматив. За спортен пищов, който ще се вади само от открит спортен кобур/ спийд машина... е друго.

.


Точно за това си има гранулати - гумирано, удобно и не къса и протрива.


Сори за разпокъсаните отговори - пиша от телефона.

Sent from OnePlus 7Т

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer