logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 09:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 78  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2015, 10:57       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
Такааа....момент да се огледам пак....Да !! Сам съм си вкъщи и е време да си начеша егото.
Пък ако и съм полезен на някого - супер, ако ли не - да оставя спомен на унуците :-) Нарочно ще пиша с по-големият шрифт, че да го виждам спокойно.

Кратът полу-есеистичен поглед върху развитието на българската отбранителна промишленост и нейната дълговечна рожба SAR M9F 7.62x39

Изображение

В началото беше Словото....
После дойде бай Вълчо с чука и длетото, взе щурмовият автомат на дядо Миша /Царство му небесно/ и създаде SAR.

Та, накратко - както и повечето притежатели на това изделие, така и аз: воден от пост-травматично-казармени спомени,
с оскъден финансов ресурс и с много желание, осъмнах една сутрин пред едни затъмнени витрини в китното градче Казанлък.
Не след дълго, с помощта на добри думи, написани на лист зелена хартия и подплатени с други разноцветни хартийки, дадени
ми под формата на заплата, най-после и аз станах собственик и САР-аджия.

Изображение

И широко поех по Пътеката на страданието, воден от 8-мият мъжки грях - "да не си похотлив за оръжия".

Четох сравнително много, питах сравнително много, гледах също така много. Е, и стрелях също така.
За да мога да разбера Истината и живота след нея.
А истината беше, че той тоз живот би бил хубав, само ако САР-чето ми се подложеше на няколко пластични операции, с цел персонализация и удобство. И с жените е същата работа.
Не, че не можеше да стреля, напротив - всеки един куршум излиташе пеейки "Нас не догонят" и достигаше мишените много прилично. Ноооо...

НО !

Бай Вълчо и неговата прословута тесла, бдяха още на изхода на завода.

Накратко негативите:

Изображение
- Шомполът след първия изстрелян пълнител започна да хлопа и да дрънчи. За сведение, той е от две части. Едната стои при ЗИП-а.
Наложи се временно лечение с изолирбанд. Предстои консилиумът да реши дали въобще да отпадне от ежедневието и да премине изцяло към комплекта за почистване.


Изображение
Лост за освобождаване на пълнителите. Иначе казано - специално измислена пластина с грижливо заострени краища, за постоянно разрязване на пръстите.
Наложи се временно лечение с пила. Предстои консилиумът да прецени вероятността от закупуването на пластмасова поленарска ключалка.


Изображение
Тритиево-капсулни мерни прибори по данни на производителят. По мои данни - микронно мъждукащи точици. Изискват особено внимание и поглед,
за да се видят въобще. В повечето случаи мозъкът приема интуитивно, че на това място, където са те, следва да има тритиеви мерни прибори. Пху!

Ето защо се наложи спешно да коригирам тези проблемни точки.
Но не мога и да не пропусна хубавите неща по изделието.

Накратко позитивите:

Изображение
Много добро за мен приложение за боравене с предохранителят. Особено добре работи при сгънат приклад, когато за пръстите е леко
неприятно да се провират между тръбите. Хубава иновация, работи плавно, няма вътрешни чегъртания.


Изображение
Ергономичен приклад, много удобен за складване и пренасяне. Има си други кусури, но като цяло е добре.
Всъщност не е много добре, особено за високи хора, но трябва да се мисли преди покупката, а не след нея.


Изображение
Противно на повечето мнения, бутонът за прибиране на прикладната рамка работи безупречно, лесно и без грам усилие.
Вероятно е въпрос на седмичен производствен цикъл, тъй като пробвах на няколко бройки от моята пускова серия.


Изображение
Предпазителят също работи безупречно, гладко и без луфтове.


Изображение
Хмм...да речем, че неговата здравина и трудност при отварянето на този етап е по-скоро позитив. (обработен със смазка)
Въпреки, че за пълно разглобяване е необходим доста натиск, придружен от резки удари със ЗИП-а и тук-таме малко нехубави думи за майката
на бай Вълчо. Очаквам разработване с времето.


Изображение
Също добро решение. Интуитивно отключване, широка упора за пръста, меко и плавно отключване и заключване. Браво на бай Вълчо!


Изображение
Добра накатка, значително удебелена от по-старите образци и съответно доста по-удобна. Остава много приятно усещане.


Извод: На база негативи и позитиви, реших стремително да премина усилено към етап "Персонифициране и моделиране по образец "Аз-1" (демек, по мене си):

ЕТАП 1

Изображение Изображение
Преди - с гаубичен разпръсквател и огне-осветител Сега - с дулен спирач-компенсатор


Изображение Изображение
Преди - с тънка упорна гума, затрудняваща прецизното заключване в раменната става Сега - с нов дебел задтилък, предназначен при употреба на подцевници. В случая перфектно решение, заради по-широката площ на упора.


Изображение Изображение
Преди - тъмна, некоректируема, залята фосфатно мушка; Сега - почистена, центрована. С обработка за по-бърза видимост.


ЕТАП 2

Този етап, всъщност беше ЕТАП 1 по своята същност.
И до ден днешен за мен остава догадка: Защо бай Вълчо маха стандартно удобната продълговата и със заоблени краища
ложа от модел 74 и я заменя с чисто новото продуктово решение - трапецовидна ложа с частично набраздяване и неудобни ръбове.
Ужасно неудобност ми беше. Затова полакомен от рекламите, взех комплек на ATI, което в последствие също не се оказа добро решение.
И не беше проблемът само в пиленето и напасването. Ето какво се получи като краен резултат:

Изображение Изображение

Фабрично, цялата полуложа, заради накриво разпробитите отвори на релсата, водят цялата мерна линия изкривено надясно.
Няма шанс за нови отвори, нито за други механично-изрязващи корекции, не ми се занимава на този етап и с оплаквания до АТИ,
затова размишлявам дали да върна старата полуложа, или да търся цяла тръба с пиканити релса. Но това зависи и от модела бързомерец,
който ще се опитам да изтествам. Да не говорим за страшната смрад, която лъха от тази пластмаса...после ръката ми мирише ужасно.
И като прибавим и липсата на пластинна екранировка на ложата, съвсем се чувствам разочарован. В общи случаи не препоръчвам този сет.
Вероятно Фаб дефенс са далеч, далеч по-удачни като решение. Или Зенитко. Но всичко е въпрос на тест, късмет и люти попръжни.

Изображение
Смяна на ложи

Изображение
Старите ложи. Може и да са неудобни, но пък бяха отвътре екранирани срещу топлината. Тези на АТИ не са !

Изображение Изображение
Кратко описание на АТИ за монтаж на ложа и полуложа. Видимо лесно. Реално става въпрос за такова пилене,
че думи нямам. Толкова усилия ми костваха, че като цяло останах разочарован. И имаше защо.


ЕТАП 3

Изображение
Този етап е по-скоро породен от някакво вътрешно желание за опит за овладяване на отката, посредством използването на правилен тип ръкохватка.
Опитите на този момент се извършват с три различни по дължина модификации. Предстоят и още проби, по отношение на компактност и други глезотии.
И при трите типа ръкохватки обаче, задължително трябва да се включи и пръстов стопер за палеца, горе над основния хват.


Изображение Изображение

Изображение

Този тип ръкохватка се отличава с възможността при необходимост да извадих опорните ступори и да я оставиш на земята.
Проблем е нейната дължина, която прави оръжието да изглежда като "Шмайзер", а самостоятелно дръжката може да се
възприеме като бластера на Хан Соло. Върши работа при лов или в положение на окопно позициониране. При динамичност
не е особено подходяща.


Изображение Изображение
Среден вариант на дължина. Отличава се с възможността за влагане на вложка с бутон за фенер, добра накатка за пръстите и
вътрешно кухо пространство, което може да се използва като багажно за батерии или др. Много добро решение.


Изображение Изображение
Минималистичният вариант за ръкохватене. Не много удобна за хват при големи ръце или дълги пръсти, но за сметка на това е компактна.
Сравнително добро решение.


И като ФИНАЛ - ето и временният финиш:

Изображение

Извод до този момент:

Пресякох междинната точка с допълнителна инвестиция от 210лв /ложа, задтилък, ръкохватка, уголемен пълнител, компенсатор/.
След тази точки, на преден план се задава следващите етапи, който следва да включат ключалка за пълнители, пикатини стойка, бързомер, малък фенер и стопер за пръстта. И с това смятам да финиширам генерално и останалото да наливам в гилзи и накъсани мишени. Пък може и без фенер. Даже го задрасках.
Като цяло изводите за мен са, че смяната на гаубичният надулник с компенсатор, маркирането на мушката и слагането на задтилък
са успешните корекции въобще за този модел САР. Смяната на ложата и полуложата не ми излязоха успешни и засега не съм доволен.
Но пък пушката е супер и стреля евтино, точно и безотказно, което е разкошно като факт за мен.

Поздрави,


п.с. бай Вълчо - събирателен образ на българската оръжейна мисъл и производство. Всяка прилика с действителни лица или имена е случайна.
п.с.с. Настоящето думоизложение е плод, единствено и само на база реален опит, опиращ се само и единствено на мерните единици на притежателят на това изделие.
Написаното в тази тема по никакъв начин не ангажира мнението и помислите на други собственици, производители, оръжейници или празнодумци.
п.с.с.с. Авторът си запазва правото, по всяко едно време да си продаде описаното от него тук оръжие и да купи на жена си нова пералня, както бе обещал. Но надали.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2015, 14:22       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
Супер :tu:
При фаб дефенс полуложата се надява на оригиналния метален екран. Почти не се налага да пилиш. Не стои криво като тея АТИ. Хубаво ревю :tu: :armed:

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2015, 16:09       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Много добро ревю! Лично мен комбинацията от русизми и англицизми ми се намаза като мед на душата :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2015, 01:11       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Много добро ревю, браво :tu: Аз горе-долу минах през същите неща докъто наглася моята тояга но се убедих, че на Калашника не му трябват много кичовини, да го кажа иначе - като конструкция е трудно поправим... :D
В аспеката на това което си писал, да споделя някой неща за моята тояга, интересно е как и двете пушки ги докарваме до грубо едни и същи изисквания, макар и да изглеждат малко по-различни...

Моят компенсатор го оставих, защото е специфичен за цевта, този който си сложил ти нямаше да работи добре.

Учуден съм от проблема който имаш с АТИ - виждал съум няколко монтирани но не са ми правили впечатление да имат подобен проблем.
Аз лично не харесвам пикатина там защото оптиката ми идва по-далече, но това е субективно.
Аз съм си взел цял нов капак с пикатина, които държи нулата без проблем но губя железният мерник а това не ми харесва, предпочитам го пред РД-та... Обаче щях да съм още по-щастлив ако имах железен мерник зад РД-та, на затилъка на капака, над бутона, за мене това би бил идеален калашник...
Като се замисля, аз сложих няколко неща и веднага след като пострелях ги махнах.

Приклада ми е на АCE, почти като твоят, разликата е предимно в гумата на горната тръба, осигуряваща много добра опора на бузата.
Аз лично предпочитам по-тънкият профил на буфера, не ми е проблем да заключвам с него, даже по-добре го усещам. Отката на 5.45 никога не ме е притеснявал, както и на 7.62..

Така казано - твоят приклад ми харесва повече, но за съжаление не става на полският ми калашник, нама заключване.
Моят също има предпазител работещ с палеца, много ми харесва, защото доближава работата с оръжието до тази с АР, демек има някакво унифициране, което съм чувал му било майката... :D

Сложих една дръжка с държател за фенер, там където си монтирал под ложата твойта. Ужасно удобно ми беше, работата с фенера беше песен, щото дръжката имаше бутон за работа с фенера. Под цевта като че ли е единственото свестно място където може да се монтира фенер на АК заради осветяването на мушката нощно време, където и да се сложи другаде, мушката я губиш, освен ако нямаш РД но пак - аз предпочитам да си виждам мушката...
проблема с такава компановка беше, че прави оръжието твърде "обемисто" и неповратливо в ръцете ми, освен това бих предпочел фенера да е по-близо до цевта и малко по-напред но нямаше как да стане, иначе дръжката е добра и доста здраво направена......
Изглеждаше така:
Изображение

Разкарах я, направих компромис с фенера докъто намеря ложа която да отива по-напред и в момента съм с почти същата къса дръжка като твоята.
Ложите са ми на Мидуест Индъстри и съм доста раздвоен дали ги харесвам или - не... По липса на друго за сега ги харесвам, иначе бих ги сменил.
Харесва ми, че не са опикатинени и мога да си слагам релсите където искам, солидни са много но имаха конструкционни грешки, които отстраних доста лесно но все пак не пасваха като фабрични части...
Мой приятел ме насочи към ложи на Магпул, би трябвало да е относително нов продукт който аз съм изпуснал явно, и който мисля има потенциал ако, 1) пасва на моята полска тояга на която опората на долната ложа е застопорена за цевта и трябва да се реже ако искам да сложа нещо такова, и 2) ако я видя на живо, монтирана, и не ми изглежда твърде дебела.
Иначе ми харесва ужасно до къде отива:
https://www.magpul.com/products/zhukov- ... -ak47-ak74
Изображение

Приклада им е много хубав, но аз предпочитам моят - металния. По-лесно кърти мивки от полимерният... :DD

Заради предпазителя съм сигурен, че трбава да си запазиш ръкохватката, но аз намерих едва ли не перфектна за мене (разбира се пак - субективно), правена от Mission First Tactical Engage AK-47 Pistol Grip, беше $20-$30 2 Амазон, дава ти възможност да си тунунговаш ръкохватката иделано:
Преди:
Изображение

След:
Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2015, 16:04       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Изображение

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2015, 16:20       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5286
Местоположение: София
@Beer: Разкажи по-подробно за компенсатора.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2015, 09:07       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
.38 Super написа:
освен това бих предпочел фенера да е по-близо до цевта и малко по-напред но нямаше как да стане

Съветският оръжеен гений е прозрял твоят и моят стремеж към по-добра осветяемост
и за целта с много титанични усилия и след 3 годишни изпитания успя да произведе
и пусне на пазара (нещо много важно) - ето, те този сегмент на Зенитко:

2ПС "Клещ" - тактически подстволен светодиоден фенер от авиационен х`алуминий.
Работа на растояние до 200 метра (?!) + режим стробоскоп. Приблизителна цена 320лв за 370 лумена.

Изображение

И става това:
Изображение

Много се бях засилил за този вариант "Клещ", най-вече заради компактността,
но на този етап изцяло задрасках тази иновация. Твърде ми е сложна.

.38 Super написа:
Mission First Tactical Grip

Бравоо, многокомпонентна ръкохватка ! Ееее, малко мисъл, но навреме !

Absolut написа:
@Beer: Разкажи по-подробно за компенсатора.

В смисъл ? За кой от двата....

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2015, 10:39       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Фенерът не е особеното тука, а стойката за монтажа му.

Тази, която си показал на първата снимка не е тази, на която стои монтиран фенера на втората снимка.

Ей това е нужната планка:

Изображение

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2015, 10:59       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
Да...прав си, на първата снимка е пак фенер "Клещ", но с лазерен целеуказател.
Определено и планката прави този осветител ценен, но реших да бъда по-умерен и да заложа
повече на лични качества и липсата на динамична стрелба по тъмно :D

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2015, 11:16       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2006, 13:14
Мнения: 426
И моите 5 ст. по темата..
Единствените ъпгрейди които съм направил по какалашката са газова тръба на Ultimak http://ultimak.com/M13.htm - между другото, сменил съм какви ли не видове стойки за закрепване на оптични прибори по АК-то , но тази стойка определено е най- доброто, на което съм попадал- вече е на над 500 патрона и няма никакво разместване, не пречи при разглобяване за почистване и с две думи е без забележки. Другото дребно ъпгрейдче е една магпулска предна ръкохватка, закрепена по изпитан кирилизационен метод на директното закрепване на релсичка върху хендгарда - прекрасно се получи.
Повече нищо не мисля да му добавям.. за подобни лего преживявания си имам АР- ка. :-)


Прикачени файлове:
WP_20140927_16_13_09_Pro.jpg
WP_20140927_16_13_09_Pro.jpg [ 718.16 KiB | Прегледано 18597 пъти ]

_________________
Kill the body and the head will die....
"Smokin" JOE FRAZIER
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2015, 11:32       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5286
Местоположение: София
Beer написа:
Изображение
Beer написа:
В смисъл ? За кой от двата....

За този:
Изображение
Най-вече от къде го взе и имат ли още?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2015, 13:20       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
Такаа....много хубав компенсаторен въпрос, благодаря за него :D :D

Това е една друга одисея:

Закупувам си аз Изделието и още същий час го завеждам на едно полузакрито стрелбище.
Зареждам в полутъмното и пускам първото стоманено завод 10/99 послание към далечната мишена.
В резултат: мощен пукот, рязък откат, силен следцевен пламък. Това е стандартно-окомплектованият надулник, с който излиза производствено САР-а. Обявен е от колегите в Русия като "специальный 4-камерный дульный тормоз-компенсатор болгарско производство". Лично аз не смятам, че това понятие е изпълнимо откъм съдържание, но това е тема за допълнително размишление и описание.
Колега до мен, дава своята М12Ф, която е заводско с "дебелото прасе": там отката, пукота бяха
една идея (субективно погледнато) по-слаби, а следцевният пламък липсваше.

На следващият ден вече бях заровен по страници и форуми и почнах да питам и чета...къде отговаряха, къде не, няма значение - аз си съставих таблица на предпочитаните модели и доработки и започнах
да сверявам по отношение на калкулацията "цена-качество-резултат".

Схематично, след проба с американски ДСК, с български ДСК - някаква щампа по мои спомени имаше,
и с български армейски ДСК (този от снимката по-горе), стигнах до извода, че последният определено
печели по зададените параметри. Реално имаше съществено намаляне на отката, на звука и въобще липсваше наситен огневи пламък пред мушката. Но тези усещания са чисто субективни, тъй като реално
няма как в домашни условия да преценя тези параметри.

За сметка на това аз си избрах модела и пристъпих към закупуването.
Голяма комедия: в единият софийски магазин струва 50лв (петдесет лева) - военен запас.
В друг софийски магазин същият струва 7лв!! Седем лева. Седем....седем...700 стотинки.

И така, след бързо напасване и изравняване на отвора, сега съм доволен доста.
Но с цел прецизност на субективността ми, идната събота ще се опитам субективно да тествам
оръжието без компенсатор, с фабричният компенсатор и с новозакупения компенсатор.
И ще споделя мнения, за да не се чудят/лъжат хората.

Поздрави,

п.с. конкретно на зададеният въпрос :D - имат ги още; продават ги и във вариант с комплект мушка и основание + дск.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2015, 13:57       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Ау, тоя изолирбанд на шомпола е африканска работа...
От новата ложа е май проблема.

"Прасето" си го има наистина:

Изображение


И е отговорът на гнилия капитализъм на арсеналското чудо.

http://shop.shopnoveske.com/products/kx3-flash-suppressor-1-2-28-for-5-56ar


Компенсатора го чисти усилено след всяка стрелба, че сте му посвалили хрома и ще почне да цъфти.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2015, 14:09       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
m1911a1 написа:
И моите 5 ст. по темата..
Единствените ъпгрейди които съм направил по какалашката са газова тръба на Ultimak http://ultimak.com/M13.htm - между другото, сменил съм какви ли не видове стойки за закрепване на оптични прибори по АК-то , но тази стойка определено е най- доброто, на което съм попадал- вече е на над 500 патрона и няма никакво разместване, не пречи при разглобяване за почистване и с две думи е без забележки. Другото дребно ъпгрейдче е една магпулска предна ръкохватка, закрепена по изпитан кирилизационен метод на директното закрепване на релсичка върху хендгарда - прекрасно се получи.
Повече нищо не мисля да му добавям.. за подобни лего преживявания си имам АР- ка. :-)



Готино АКСУ.
Каква точност ти дава?

Ултимак са перфектни.
За почистването на газовата камера и тръбичка не я сваляш, предполагам?
Виждаш мех. мерни прибори през бързомера?

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2015, 14:32       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
Кефи те изолирбанда, нали :D Другият вариант е прозрачно тиксо, ама незнам как ще се държи на температурните натоварвания....ахахах

А за бг "ню стайл" компенсатор имах предвид, онзи надупченият, на момчето с Очилата.
Той ми каза на тестовете, че го правели нейде производствено по черноморието.

И аз съм впечатлен от късата машинка, много добре се е получило, много.
Силно навежда към мисълта за "братче", ама да преживея първо батко му.

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 78  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 168 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer