logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 10:35




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 78  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2019, 14:45       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Колкото повече разглобяеми елементи се накачат по веригата - толкова по-голям риск да се разглоби нещо в неподходящия момент. Дето се вика, една верига е здрава колкото най-слабото звено от нея. Не знам каква оптика мислиш да слагаш (съмнявам се да е нещо СССР армейско в монолитен корпус), обаче по всяка вероятност оптиката ще има монтаж, монтажа се монтира на релса, релсата на страничния също може би ще е с болтова сглобка, страничния - на разглобяема планка, пък ако имаш и някакъв бърз монтаж по веригата стават още повече местата за потенциално разхлабване. А щом има начин да се разхлаби, то обезателно ще се разхлаби. Аз съм ползвал капак на кутията с релса от Зенит и гарантирам, че държи нула. Ползвах и страничен БГ монтаж (бившата Вая) - също здраво нещо, обаче нямаше място капака да се свали докато монтажа е на планката (планката ми е фабрична).

Естествено нищо не пречи да пробваш първо със залепени болтове, пък ако не държат тогава да завариш през дупките им, обаче според мен не разчитай само на резба в стената на ц. кутия. Осигури някак по-солидно отвътре. Ако ще да е някаква планка която да ти даде още 1-2 мм дебелина за резба при отворите. И все пак мисля, че планката трябва да си остане където я сложиш. Лично мнение...

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2019, 18:39       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Аз моята странична планка я подсилих с аргонова заварка ... друго нищо не помага!

Дай да видя планката която си поръчал от магазина, за да ти кажа как да излекуваш неговите луфтове


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2019, 22:11       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Качвам снимките:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ако трябват детайли, ще снимам на естествена светлина.

tojito написа:
аргонова заварка ... друго нищо не помага!

Предполагам, че е така, особено с този монтаж. Няма как да държи при ударни странични натоварвания. Въпросът беше защо не се ползват болтове с конична глава, които биха държали по-добре?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2019, 22:23       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
rdgeorgiev написа:
Колкото повече разглобяеми елементи се накачат по веригата - толкова по-голям риск да се разглоби нещо в неподходящия момент. Дето се вика, една верига е здрава колкото най-слабото звено от нея... И все пак мисля, че планката трябва да си остане където я сложиш. Лично мнение...

Напълно подкрепям написаното! Но още не съм решил какво точно ще слагам. Пък и необичам необратимите промени...
Съмненията се подклаждат и от това, че от трите стойки, до които имам достъп, нито една не се центрира над централната ос на цевта. Все бяхат в страни и то с милиметри. Да, мога да центрирам оптиката и странично, но ще трябва да ѝ добавям и нивелир, а това на калашник ще изглежда като на свинче - звънче. Обаче още не съм пробвал стойката, която се продава от Арсенал. Ако знам каква точно оптика ще ползвам, сигурно ще търся такава, която отгоре има не релса, а направи подходящите рингове. Обаче тепърва ще пробвам...
Гледах, че има регулируеми странични стойки, където горната планка може да се мести, за да се нагласи над цевта. Но едно че цената, друго че това е още един възел, който да се размества и чупи.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2019, 06:43       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Прикачени файлове:
25ADCEE5-AF5A-452C-BEB8-088A4A1521F3.jpeg
25ADCEE5-AF5A-452C-BEB8-088A4A1521F3.jpeg [ 78.39 KiB | Прегледано 6299 пъти ]
Absolut , причината за това да не са сходни планките е че не са мислени за АК тип 3 - т.е. Твоето изделие :) лично аз съм с капак на ФАБ, но преди ползвах планка на другарете от КРУК. Направена е от едно парче метал, оптимално ниска и оптимално съосна. Поне при мене.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2019, 17:53       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
А имаш ли снимка на планката за монтаж на стъкълцето? Или имаш снимка само на страничната планка, за закрепването на планката за монтаж на оптически прибори?

А и каква ти е карабината, че тепърва да и слагаш страничната планка???


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2019, 20:06       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
На стойките нямам. Взех ги за проба и като видях, че не стават, изгубих интерес. Едната беше белоруска, другите две бяха алуминий, вероятно Китай. Карабината е Арсенал, с фрезована кутия.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2019, 09:38       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
И катабината няма странична планка на цевната кутия???
Б*си братле, таа пушка коя година е бре?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2019, 10:41       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Мировата скръб може да я обсъдим на по бира, ако имаш път до София.
Ако тук, ако има други идеи за монтажа, давайте.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2019, 10:57       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Най-удачно е комбинация от Арсеналски детайли - страничната планка със планка за монтаж. Ако има опция за комбинация с други детайли също не е за пренебрегване. Но двата детайла трябва да са от един и същи производител - иначе съществува възможност за несъвместимост. Т.е. луфтове между двете, различни размери и т.н.
Страничната планка освен със заводските нитове съм я подсилил със аргонова заварка - при този вариант трябва да имаш готовност и за боядисване, защото 1во трябва да свалиш боята до метал за да е стабилна заварката.
При мен това върши перфектна работа.
Нищо не мога да ти кажа за различни нитове, болтове, шестограми и прочие


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2019, 15:27       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Това ще е следващото - да видя как ще стои продаваната от Арсенал стойка и да пробвам дали пък няма да стане релсата на липърс.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2019, 17:58       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
На САР ползвам тази БГ странична стойка и просто няма грешка. Бърз монтаж и без никакви луфтове. Производство на Васил Иванов - бившата ВАЯ, сега Гънстар.

Изображение

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2019, 18:32       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Това не седи ли точно върху капака, т.е. “нисък монтаж”?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2019, 20:16       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Точно така, капака не може да се сваля докато това е монтирано, но дори и след като се свали и после монтира обратно си държи прострелката. Също през това чудо не се виждат механичните мерници. Има едни ниски релси с улей в средата, но тази не е такава. Обаче изработката е много качествена и солидна.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2019, 15:36       Заглавие:  Re: Споделете от опит: Подобрения по САР - Арсенал 7'62
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 04 Фев 2019, 20:30
Мнения: 50
Някой опитвал ли е да смени приклада на САР М9Ф?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 78  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer