logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 00:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 221  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 19:02       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
Когато искаш искаш да направиш лошо оръжие, никой не можа да те спре, независимо от платформата.

Предупреждавам, че клипа не е за хора със здравословни проблеми. На останалите предлагам да се подкрепят с любимото си питие преди да го изгледат:



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2020, 19:26       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Amazon написа:
Когато искаш искаш да направиш лошо оръжие, никой не можа да те спре, независимо от платформата.

Абсолютно. :tu: Но тази монета си има и обратна страна - "Когато искаш да направиш ДОБРО оръжие, никой не може да те спре, независимо от платформата"



Въобще, при АК нещата ги виждам така: на единият полюс стои Афганистан/Пакистан, а на другият - Швейцария. :D А всички останали производители са някъде помежду им..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2020, 18:03       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Като му се махне полимерната ложа (за да не се стопи и запали), това добиче няма спирка :DD :stres:



..и ако не бяха смотаните руски патрони, според мен щеше да издуха три цинка без проблем. А изискванията на военните по цял свят са: 6 мага х30.. т.е. 180 патрона на фулл ауто.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2020, 21:48       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
TheWhiteMan,
Да ти кажа, след видеото на Концерна с изпитанията в студ и сняг (при цялото ми уважение към тях) и моите лични проби при -15 за няколко денонощия с BCG на Ругер АР556, изпитвам дълбоко недоверие към видеата им ;).
Като цяло ги считам за пропаганда/реклама на изделията им. И нищо повече или по-малко.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2020, 22:21       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
tsb написа:
Като цяло ги считам за пропаганда/реклама на изделията им. И нищо повече или по-малко.

Ами всеки е свободен да счита/мисли каквото си иска. :-)

...
Обаче новият АК-12 в 5.45 не издържа и половината от това, което устиска 7.62 горе. Малките куршумчета късат цевта точно преди газовата камера.. заради налягането и скоростта:



..това е и една от причините да харесвам тежки и бавни куршуми, а не леки и бързи. :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2020, 00:43       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
.[/quote]
..това е и една от причините да харесвам тежки и бавни куршуми, а не леки и бързи. :D[/quote]

Е най-накрая да срещна някой с мойто “верую” :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2020, 15:16       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
tojito написа:
Е най-накрая да срещна някой с мойто “верую”

Разбира се - износват по-малко цевта, шият по-добре различни прегради и в крайна сметка работят по-добре по биообекти като стопиращ ефект. А пада им на разстояние до 150 м. е незначителен и може спокойно да се пренебрегне.

Да, леките и бързи 5.хх може и да са по-добри за воденето на военни действия, но аз с никой не се глася да воювам.. отдавна съм си изкарал двете години в школата и това повече не ме вълнува. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2020, 21:02       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Аз за това ги деля на “православния”, разбирай 7,62 и “грешния” - всички дето почват с 5 :-D
Не че нямам и от двата вида де :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2020, 21:22       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
TheWhiteMan написа:

..това е и една от причините да харесвам тежки и бавни куршуми, а не леки и бързи. :D

Реплика на стар кремъчен мускет и идея какво са можели тези пушки. Спомняте ли си хубавата песен: “Девять граммов в сердце постой не зови...” е те тука са 50 грама в сердцето. :D
700 грейна/500 м.с/5000J...
А ние AR, АК...лигавщини! :D



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2020, 21:34       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Amazon написа:
Реплика на стар кремъчен мускет и идея какво са можели тези пушки.

Съвременният аналог на мускета се казва 12К. 3х-грамов куршум от 12К решава всички възможни задачи до 50.. а даже и до 100м. След попадение от АК и AR може да се оцелее, но от 12К се умира за секунди..

Извинявам се за оффтопика.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2020, 13:59       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
TheWhiteMan написа:
Amazon написа:
Реплика на стар кремъчен мускет и идея какво са можели тези пушки.

Съвременният аналог на мускета се казва 12К. 3х-грамов куршум от 12К решава всички възможни задачи до 50.. а даже и до 100м. След попадение от АК и AR може да се оцелее, но от 12К се умира за секунди..

Извинявам се за оффтопика.


И аз моля за извинение за оффптопика.
До 100 метра с гладкоцевен куршум, викаш, всички задачи решава 12 калибър?
Само трябваше да добавиш, че ги решава, но с МНООООГО, ама МНОООГО условности! Може и да решава, ама с едни доста специализирани куршуми, като например "SOUVESTRE" или "BARNЕS" снарядени в патрони, чиято крайна пазарна цена е от порядъка на 8-.50-10 лева, което обезсмисля употребата им, защото такива проектили, няма как да имат балистичните характеристики на карабинен калибър.
12 калибър е до 50-ият метър с /куршум/. С много добри, високо скоростни проектили, може и на 60 метра да се стреля. От там нататък, става лотария и попаденията и качеството на изстрела е под съмнение.
С 13/00 и 14/00 е да 25, максимум на 30 метра, което ти по-добре от мен го знаеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2020, 17:35       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
andrei p226 R написа:
като например "SOUVESTRE"

Използвам само такива - подкалибрени мини магнум със стабилизатори на опашката.)) Да.. скъпи са, но и животните трябва да се уважават.

Другото условие да стреляш успешно на 100 м. с тях е да имаш монтиран бързомер на пушката. Само с железните мерник-мушка, поне при мене не се получава добре. А бързомера ми е с точка 1МОА и е занулен на 50 м.. Пад разбира се има, но говорим за кръг с диаметър 20 см. и то ако целта не се движи много-много.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2020, 22:46       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
TheWhiteMan написа:
andrei p226 R написа:
като например "SOUVESTRE"

Използвам само такива - подкалибрени мини магнум със стабилизатори на опашката.)) Да.. скъпи са, но и животните трябва да се уважават.

Другото условие да стреляш успешно на 100 м. с тях е да имаш монтиран бързомер на пушката. Само с железните мерник-мушка, поне при мене не се получава добре. А бързомера ми е с точка 1МОА и е занулен на 50 м.. Пад разбира се има, но говорим за кръг с диаметър 20 см. и то ако целта не се движи много-много.


Ами, странно ми е, че точно човек като теб, запален ловец, придобил опит, разполагащ с избор от дългоцевни нарезни оръжия, излизаш на лов на едър дивеч(да се чете, в контекста ка разговора - диво прасе), с гладкоствол! Поне така разбирам, защото явно си купуват патрони, снарядени с курум ,,Souvestre".Може би искаш да дадеш повече шанс на животното, не знам. Гладкостволното, при условие, че си събрал отлични карабини, има място само на птичия лов(лично мнение, нали).
За мен лично, няма смисъл от набиване на пари за скъпи(по моите критерии, това е цена от над 4 лева за един брой патрони 12 калибър снарядени с куршум). Поне за момента в България! Би имало смисъл да се влагат пари в скъпи патрони 12 калибър, с подкалибрени куршуми, само и единствено, ако нямахме право да ловуваме с нарезно оръжие, т.е., ако нямахме избор. При условие, че имаш достъп до нарезно оръжие, то 12 калибър отива за пернат дивеч и се пенсионира от лова на едър дивеч.
Дори и да си гонач(а ти не си), си има подходящи компактни маневрени карабини за гонка.
Не подценявам гладкостволното оръжие, но обсегът му е твърде малък.
Имам бързомер на пушката (то няма как, с тия фабрични мерници на ,,Практикал"), на 50 метра не можеш да стреляш точно. С бързомера е много добре. Това беше първото пододбрение, което направих. Аз над 60 метра, не бих стрелял с гладкоцевно оръжие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2020, 13:29       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ето ви нещо по темата:
Двете системи в един калибър и с близка дължина на цевта

https://youtu.be/qnTA3lqcYds

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2020, 18:07       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Показателно видео :tu: М-у другото аз стрелям Голдън Тайгър 5.54 и сравнено с руските излишъци е осезателно по-точен патрон, че и по-чист.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 221  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer