logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 11:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3309 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 221  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2020, 22:48       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Има шанс да стигнем дотам за седмица догодина, ще ми е интересно да видя наживо какво става и да поговоря с тия, на които им се е случило.
Жалко че няма как да докарам евтината арка с кашон руски патрони, за да всич дали ще я прихване и нея това уруки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2020, 23:05       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
minavasht написа:
ще ми е интересно да видя наживо какво става и да поговоря с тия, на които им се е случило.


какво става по БГ Ар епопеята ето ше кажа публично - личен опит :tu:

Случайно с доктора се виждаме на Лозен преди време...доктора с карбон плетената ложа на ара...знаете го...

Човека е учтив казва ми ела да думнеш малко - аз отказах нещо с пистолетчето си играх, а и патронките не са евтини така да маам за кеф за чужда сметка ми е притеснително...
но сме заедно лаф бум бум и оп запек на ара - бре гледаме двойно подаване ли беше защипваше нещо...почвам оглед...права се на умен...хлабина нещо в приклада ли имаше по кутията нещо вече забравих, но позатегна я и оправи :(
повтарям никви проблеми по пълнители и там лоуери и апъри мазане...не
приклада майко мила лопаше и тва засече...а патрони фабрични
той ше каже като види ако нещо не съм точен, но системката си иска отношение грижа внимание...мислене ебати както каза Тишката


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2020, 23:33       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Poseidon написа:
Така май отиваме прекалено далеч, Дред... Да снимаш състезатели без тяхно изрично желание...не е добре. то ше им скриеме лицата и ше пуснеме филмите шано ама не е ок мислим...
Хайде, моля те, концентрирай се върху софтуера и остави правото на мен, а? Ще сложим табела "Извършва се видеозаснемане" на моята сцена и който не желае - ще си каже и няма да бъде заснет. Освен това (както вече казах) лицата и другите опознавателни черти ще бъдат замазани. Вече ако кажеш, че това няма как да стане и все ще остане нещо, което да направи човека разпознаваем - тогава оттеглям предложението.

Отделно от горното мене като съдия ме има на стотици клипове, заснети от състезатели, дето се вижда колко съм дебел и как говоря с ярко изразен русенски диалект. И какво - да се убия ли? На живо който ме види - ще види и чуе същото. Не рева, не страдам - това е положението :confused: Чудя се толкова ли голяма драма ще е да върна и аз жеста със заснемането...

Poseidon написа:
Засичащи арове има по световните състезания има ги в тубето...
Бре! Я дай един линк, или поне стринг за търсене в тубата.

Poseidon написа:
Тука обаче ти направо казваш лъжци на некои форумци което ме стресира просто...знам, че няма как да лъжеш...
Виж сега - така, както си го написал, звучи много страшно! Хайде да не е го наричаме лъжа, а "аномалия на истината", защото хората възприемат обективната действителност по различен начин. Примерно: паднал му пълнителя, но преди стартовия сигнал, което по никакъв начин не му пречи на представянето - и човекът казва: "Нямам проблеми!" А аз от своя страна виждам в същото голям проблем. И сега кой лъже?

И по почина на tsb и аз искам да разделя хората на видове:

1. Идват по състезания и много добре знаят за какво става дума.
Тези хора въобще не са ми таргет - те знаят колкото мен. На тях няма какво да обяснявам и/или разказвам. Дали са съгласни с мене ми е все тая, защото вътре в себе си те знаят много добре какво е положението. Другите винаги можеш да заблудиш, но себе си - никога.

2. Не идват по състезания.
Те се делят на подвидове:

2.1. Такива, дето изобщо не им дреме по въпроса. Те също не са ми таргет.

2.2. Такива, дето ги е страх да не видят нещо, което няма да им хареса и предпочитат розовата форумна (виртуална) реалност. Също не са ми таргет, щото няма как да помогна.

2.3. Такива, дето искат, но не могат да дойдат. Това си е оксиморон, щото иска ли човек - намира начин, но да приемем, че наистина не могат. Ето на тях искам да съм полезен. Е, и на себе си, разбира се, защото и в моите планове влиза (някога) да се сдобия с АR-ка. И както писах и по-рано: тъъъкмо се бях поуспокоил от видяното (силно намаляващ тренд на проблеми) - и това състезание на Разград миналия уикенд ме върна години назад :evil: Видях страшни неща PDT_Armataz_01_30 И какво - да мълча ли? ... и да се правя, че всичко е ОК?! Ами нали и аз ще купувам АR-ка пак от там, откъдето са си купили и тези хора, нали същите пълнители ще навирам у нея... Кому помага това мълчание?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2020, 23:47       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
minavasht написа:
Има шанс да стигнем дотам за седмица догодина...
Аха... Няма значение колко е шансът да жертваш един ден от седмицата си в БГ догодина - аз се ангажирам персонално да ти пращам ЛС:
1. В началото на годината обявят спортния календар на Федерацията, като ти дам отделно всички дати за състезания с карабина.
2. В момента, в който обявят регистрацията за всяко едно отделно състезание.

minavasht написа:
...ще ми е интересно да видя на живо какво става и да поговоря с тия, на които им се е случило.
За виждането - ще видиш, но за говоренето... абе работата е деликатна: нали ти е ясно, че издънка на пушката води до слабо представяне на съответната сцена (не дай Боже да е дълга такава) и човекът се чувства меко казано некомфортно? Как точно си го представяш да му се нахвърлиш с въпроси и/или обяснения защо се е стигнало до там?! Аз затова никога не закачам състезателите по тези въпроси. Ако те споделят по своя инициатива - ОК, обаче аз да ги разпитвам или да умнея - не. Е, позволявам си разни леки закачки, но единствено ПРЕДИ стрелбата. То стане ли издънка - човекът е толкова фрустриран, че хич и не ща да говоря с него.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2020, 04:50       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...а
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Еее, заггуба в състезание не е края на света, все ще мога пщщда разменя две приказки, надявам се.
Ще съм много благодарен ако ми пратиш календара!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2020, 08:24       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Само споделям своите опасения относно дадената ситуация. Ти постъпИ както намериш за добре.

За календара и всяко едно конкретно обявено състезание можеш да разчиташ на мен :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2020, 08:49       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
minavasht написа:
Има шанс да стигнем дотам за седмица догодина, ще ми е интересно да видя наживо какво става и да поговоря с тия, на които им се е случило.
Жалко че няма как да докарам евтината арка с кашон руски патрони, за да всич дали ще я прихване и нея това уруки.

Ще се радвам да те посрещнем на родна земя :tu:

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2020, 10:26       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
JDredd написа:
Ще сложим табела "Извършва се видеозаснемане" на моята сцена и който не желае - ще си каже и няма да бъде заснет. Освен това (както вече казах) лицата и другите опознавателни черти ще бъдат замазани. Вече ако кажеш, че това няма как да стане и все ще остане нещо, което да направи човека разпознаваем - тогава оттеглям предложението.

Така ше се създадат крамоли мисля...после коментари ...търсене на кусури има хора не понасят такива неща...но ок дано не съм прав

иначе редактор има в самото тубе
https://pcworld.bg/polezno/2016/02/29/3 ... 20YouTube/

на бг език е като влезеш в опциите на клипа - "редактор" - "добавяне на замъгляване"

ако не се опраиш има софтъери много за замъгляване на видео ше ти пратя


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2020, 10:26       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Идеята на Дред да снима с екшън камера се е утепала- мн. ми допада и е доста по добър вариант от само човешко наблюдение.

Щото видео записа после може да се преглежда многократно, на забавен кадър, да се анализира, съпоставя, коментира от знаещи и можещи с тоя система, да се съпоставя с чуждия опит.
Ако желае и самия състезател може да коментира, анализира ситуацията и така.
Общо взето само позитиви може да се извлечат от идеята на Дред :tu:
Стига някой състезател да няма против да го снимат. Ако има - гаси се камерата и толкова.
Аз лично не бих имал против.
Що да има като основно ще ми снимат ръцете работещи с оръжието и самото оръжие.
То това е и идеята - да се гледат манипулациите с оръжието и как се държи то по време курса на стрелба.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2020, 10:38       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Достатъчно се отклонихме от темата, но да вметна малко яснота.
Ако организатора на спортното събитие е акредитирал даден фотограф, то той може да снима и пуска видео/снимки без да има нужда да пита който и да е от участниците.

Вкъщи, в банята, в кенефа ... хората може и да имат претенции, но на публична изява (в случая спортно мероприятие) зависи само от организатора. :)

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2020, 14:08       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
Аз съм доброволец.
Осигурете ми десетина вида АР-ки и десетина хиляди патрона и снимайте на воля.

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2020, 14:48       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
JDredd написа:
Чудя се толкова ли голяма драма ще е да върна и аз жеста със заснемането..

JDredd написа:
Ще сложим табела "Извършва се видеозаснемане" на моята сцена и който не желае - ще си каже и няма да бъде заснет.
tsb написа:
Идеята на Дред да снима с екшън камера се е утепала- мн. ми допада и е доста по добър вариант от само човешко наблюдение.

Какъв е проблема?
Всичко си наред със заснимането, има го по света, та дори и у нас предстои да влезе официално.
Съпротивата срещу идеята е нелепа и би трябвало да се подкрепи // идеята// дори институционално.

Има си ВАР система /Видео Асистент Рефер//

Егати драмата.
Крамола щяло да има, като че ли това тук в тази и не само теми, дето има 3 тома обясненя, какво ""на мен"" ми се струва и на ""мен лично"" как ми изглежда.

Това е обективен, честен и неподправен приом, за определяне по емпиричен път, една чиста реалност.
Значи на стадиона може, по телевизията и излъчено по цял свят може,
ВАР система /Видео Асистент Рефер//......
но у нас
//по скоро в конкретни глави// не може.

Идеята си е супер и дори би трябвало да бъде стандарт, ако искаме да не драпаме тук субективни гледни точки, от нивото на местни капацитети.

Ще бъде едно прекрасно помагало, съпътствано с коментари, демо и един натрупващ се архив, който Принципно ще отхвърля всяка не обективна критика, по който и да е въпрос и по която и да е тема.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2020, 15:33       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Предлагам таксата да включва допълнителни 10лв., които да се отчисляват на Дред-а да не прави черни магии на арките (и в последствие бъзик със собствениците). :happy:

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2020, 18:30       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
kanartikin написа:
Какъв е проблема?
Всичко си наред със заснимането, има го по света, та дори и у нас предстои да влезе официално.
Съпротивата срещу идеята е нелепа и би трябвало да се подкрепи // идеята// дори институционално.

Ти, като че ли падаш от Марс? Идеята не е никава идея, а въпроса е в как да кажа... в "културна нашенска особеност" е...
Никаква съпротива срещу снимки няма...само предупреждавам кво ще стане.
Едно е да влезе Дред или аз или Филанкишията в некой кадър как говори на шопски или русьенски...съвсееем друго е да снимаме Стоянчо как му запецва ара и тука да го носиме един месец...как ара не е за селяци или за примати скочили от клона...

Само това как ти се вижда на тебе Канартикин е така по твой адрес ако ти запецне ара коментар под видео твое...а Тишката е възпитан сдържан и умерен :DD
аз ти гарантирам съм с повечко фантазия :D
ti6kata написа:
Все пак арката не е за селяни скочили от лопата на калаши или слезли от клона мугамби, иска се поне малко мисъл.


Поватярам предупредих просто...знаеме си стоката :tu: Ама те и затова хората си траят...
Ще стане чутовен нашенски мазаляк:
-- еее...ти за тия пари можеше 6 калаша да си земеш а ето са ти засича - удари си го в главата тоя ар и прочие Бг народно творчество


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2020, 18:44       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Poseidon написа:
Поватярам предупредих просто...знаеме си стоката Ама те и затова хората си траят...
Ще стане чутовен нашенски мазаляк:

Спокойно.... ще го преживееш! :-)

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3309 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 221  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer