logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 21:40




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 319 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2016, 22:48       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 04 Авг 2011, 13:25
Мнения: 189
Местоположение: София
Аз имам приятели и роднини криминалисти и от тях знам за точно обратното, а именно, че дълго не се краде, ама ич, щот трудно се пренася по улиците. Пистолети и револвери при възможност си взимат крадците, но пушки избягват съвсем целенасочено! Става дума за София, а не за Цюрих.

_________________
Орлин Александров


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2016, 22:51       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
В 9-то ли работят... нека питат колеги от 9-то. Ич не се краде и дълго... вервай им. Ако е в 4-то може... Да разни наркомани ги е страх да пипат оръжие, но не са само наркомани. Особено в Люлин и Надежда.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2016, 22:58       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 04 Авг 2011, 13:25
Мнения: 189
Местоположение: София
Началник на Тежки престъпления срещу личността в СДВР, а друг е в катедрата по криминонещо си в Академия на МВР, където с дисертационна цел обработват данните за различните престъпления.

_________________
Орлин Александров


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2016, 23:02       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Absolut написа:
@Paco: Не напразно се опитах да те насоча към официални данни. Защото МВР има съвсем не лоша статистика, качена на сайта си. И поне що се отнася до тежките престъпления съм склонен да и вярвам повече от колкото на непотвърдени слухове. Защо не опиташ да си корелираш тезите с нея?


Къде видя в тази статистка колко от оръжията на престъпниците са крадени? Писах вече един път. Никъде не съм казал, че над 50% от всички престъпления са правят с оръжие. Ясно е, че говорим за престъпленията извършени с ОРЪЖИЕ. И ТОВА ОРЪЖИЕ Е НАД 50% с произход кражба.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2016, 23:04       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
oialexandrov написа:
Началник на Тежки престъпления срещу личността в СДВР, а друг е в катедрата по криминонещо си в Академия на МВР, където с дисертационна цел обработват данните за различните престъпления.


Да повечето квартирни кражби се извършват от наркомани и не пипат оръжие. Но ние трябва ли да се надяваме, че точно наркомани ще ни ограбят или Джиджи и Таци...


Мисля, че темата с вратите, касите и СОТ-а се изчерпа. Поне за мен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2016, 23:16       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Отиде коня в рЯката...
Дискусията е дали може с минимален субективизъм, демек човешкия фактор да клони към нула, да се получи разрешително за оръжие.
Моя въпрос беше конкретно дали може да се прехвърли разрешително от спортно за самоотбрана!
Изводите за мен са следните:
1. Закона е леко сбъркан
2. На тази база се дава възможност на някой полицейски чиновник (РУ или КОС, без значение) да се направи на важен и да решава човешки съдби. Ако дори един път се наложи на някой да се защити, а друг му е отказал достъп до оръжие, кой носи отговорност?! Ами ако става дума за невинен живот...
3. Стриктен контрол върху притежанието на оръжие - без затваряне на очите и компромиси към нарушителите! Бой до дупка - едновременно наказание и чувство на респект към тези дето си мислят, че ще минат между капките!
Може и друго да има, но засега това от мен.
Поздрави!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2016, 23:30       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 784
Местоположение: София
Малеее аз се отказвам тука освен купища празни приказки друго май трудно да отсееш. Човека си мрънка за ''късо" ма хал хабер си няма кой решава последен и защо и как. Само мрънкане и мързел да прочетеш няколко реда или да питаш някой. КОС та КОС или някой ''полицай" .....ужас......само стенания и никакъв труд да разбереш как аджеба човек с отказ туко виж се сдобил с КНО ама ако може някой да чете вместо теб, да се разправя вместо теб, да се съди вместо теб ....най добре...

P.S Па ако мое и някой да ти намери Глок-че за 300 лв. ей...това е живота...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2016, 23:37       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Не се хаби... аз им казвам да си сложат СОТ. Те се заяждат с мен, че не крадели дълго оръжие. Че СОТ-а идвал за 25 минути... Че убийствата и грабежите не били с крадени оръжия... Кой бил шеф кой бил преподавател... Дали са били на улицата в Люлин... Дали са гонили крадци... Няма смисъл...


Няма ненаказано добро.


Последна промяна Paco на 15 Фев 2016, 00:19, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2016, 23:55       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5281
Местоположение: София
@Paco: Няма лошо да се опитваш да лобираш в полза на заплатата си - преди няколко години застрахователите също се опитаха да прокарат задължителни застраховки. Само че САЩ, където никакви такива задължения няма, тежките престъпления, на глава от населението нещо никак не се съотнасят с нас.
Надявам се, не слагаш под общ знаменател липсите по военните поделения с домовите кражби? Да не говорим за други канали...
Линка ти го пуснах, за да видиш броя и процента на тежките престъпления, по членове от НК. Чети и останалите файлове на сайта! Или покажи официални данни, в подкрепа на своята теза.

П.С. Живял съм в Люлин 1975-2012. Хайде недей да го изкарваш дивия запад!

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Фев 2016, 00:15       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Отговарям ти от възпитание.

Това е форум за оръжия - казва се Гън Мен не форум Логорея...

Темата е КОС в контекста или смисъла или предназначението на този форум. Написах мнение, че над 50% от престъпленията се извършват с КРАДЕНО ОРЪЖИЕ. Мисля, че самия смисъл на изречението е ясен - престъпленията извършени с оръжие. Ти вече трети път изтъкваш, че общия брой престъпления са много повече от тези извършени с оръжие. Това каква връзка има с темата или с казаното от мен? Дори алгоритъм тип чат бот ще ми отговори по адекватно. Това е чисто заяждане и провокация.

Писах ясно, че от 2 години НЕ РАБОТЯ В СОТ 161. След, което ти пишеш, че лобирам за тази фирма.Това е чисто заяждане. Бъди жив и здрав и все така активен. Дано тази енергия намери правилния път за твоя успех.

Не съм живял в Люлин, но той е най-тежкия квартал за полицаи и охранители. Не е див запад... дива селяния е .... от цяла България. Младост е предвиден от БКП за квартала на научно творческата интелигенция, а Люлин за квартал на работническата класа.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Фев 2016, 00:35       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Аз пък ша похваля нашто КОС-спазват закона хората и нема ядове.
А пък ако е въпрос какви трябва да са ограниченията за притежаване и носене на оръжие - много е просто - никакви. Нали сте наясно , че и в дивия запад не всеки е бил запасал два колта и един винчестер. Просто и да няма оръжие, по къщята което престъпника да открадне - даже и ловно, винаги може да играе едно паве в главата на некой патрулен или часови (да си спомним едно време) и готово.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Фев 2016, 00:38       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Paco написа:
....Младост е предвиден от БКП за квартала на научно творческата интелигенция...
Ха ха ха... Ебаси в какъв филм ( квартал ) се вкарах, на мошеническата интелигенция... :DD
Хак да ти е Жоро с тея бачкатори в Люлин... :D :D :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Фев 2016, 00:48       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5281
Местоположение: София
Искаш задължителен СОТ. При това без значение дали става дума за самотна къщичка на село или затворен комплекс с постоянна охрана и видеонаблюдение. За да искаш законови поправки, трябва да имаш аргументи, че това ще реши задълбочен и належащ проблем. И не е зле да се аргументираш с нещо по-конкретно от "един колега ми каза".
Явно не ти се чете. :) От възпитание ще попитам - каква част от "краденото оръжие" е от домови кражби и каква е изнесенa от военни поделения или изгубена от МВР (места, където частните СОТ нямат достъп)? И къде са ти официалните данни за оръжейните престъпления? Защото когато вкараха газовите в регистър, аргументите за промяна на закона бяха доста голям превес на преработеното газово оръжие.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Фев 2016, 00:51       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
.38 Super написа:
Paco написа:
....Младост е предвиден от БКП за квартала на научно творческата интелигенция...
Ха ха ха... Ебаси в какъв филм ( квартал ) се вкарах, на мошеническата интелигенция... :DD
Хак да ти е Жоро с тея бачкатори в Люлин... :D :D :D



Само аз си знам колко от Младост са интелигенция... Да не излизаме от темата. .38-ми я кажи как е вашия КОС? Искат ли каса за късо оръжие, а за дълго. Колко струва СОТ при вас на месец?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Фев 2016, 00:55       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5281
Местоположение: София
.38 Super написа:
Хак да ти е Жоро с тея бачкатори в Люлин

Нали помниш онзи виц, че като пренасяха зоологическата от центъра в южния парк, животните избягали. Та лъвовете отишли в Лозенец, тигрите в Изток, мечките в Ив.Вазов... а маймуните в Мизерно предградие (част от което прекръстиха на Люлин). :)

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 319 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer