logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 23 Апр 2024, 13:13




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 152 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2015, 11:53       Заглавие:  Re: Патрон в цевта
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2047
Местоположение: София
Тва Геле е върла простотия - прес & холд е, на необичайно място и т.н.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2015, 13:01       Заглавие:  Re: Патрон в цевта
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
NP написа:
Тва Геле е върла простотия - прес & холд е, на необичайно място и т.н.
Така е, но виж докъде им се налага да стигат на хората, за да задоволят капризите на разни му там "таланти", които вместо да ползват качествени кобури си бутат Глоците в разни му там кожени презервативи, и после оръжието им било виновно! Ето и още:
http://www.brownells.com/handgun-parts/ ... d5532.aspx

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2015, 14:54       Заглавие:  Re: Патрон в цевта
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ами не! Външен предпазител с копче или лост окепазва глок идеята.
Иначе още не сме стигнали до кожените кобури, Геле ето класиката - намачкано коже натиска спусъка при прибиране /сн. долу/
http://www.usacarry.com/mans-leather-ho ... discharge/

но предишните инциденти нямат общо с кофти или кожени кобури ...в кайдекс твърдата тояга, /която лично аз не бих носил никога/ има идеални условия да заглавиш сиджимка или дръжка на цип в скобата...повдигаш дрехата и бум.
ето сн. най-долу ...ако оня карък беше с този кобур предизвикващ скомина само с вида си пак щеше да се гръмне така...кое ще попречи на сиджимката да се заглави в скобата? Дори наобратно...ще се заглави по-стабилно между стената на твърдата грамадна кайдекс палачинка и глоканата...

като се заговорихме за кобури ето това ме кефи - дебела твърда кожа за Г19, 23...ама пласмасов пищов не се носил в кожа...бре...то не стига, че глока е ебаси грозния и е ефтиняк конфекция ами и в пласмаса кобур става отврат...
http://www.gunauction.com/buy/11286413 а и е 40 долара супер...и е 40 пъти по добре от кайдексо...бе с кой акъл така оголват половината пистолет бе в тоя кайдекс долу...

иначе никой не търси начини да угажда на каръци и таланти...глок е това което е! с патрон в цевта трябва да си една идея по-внимателен ... спусъка сток обаче...айде конектор лек може би...ако е баран по-мянияшки спусъка нещата вече са в отвъдното...

ще си позволя тука и юридически тълкувания без да съм спец...ако стане инцидент с неволен изстрел и пострада случаен ...пипан ли е пистолета...мое обвинението и да не е непредумишлено убийство :punch:

Изображение

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2015, 16:21       Заглавие:  Re: Патрон в цевта
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Ако ти влезе джаджата в кобура и 10 кг. да ти е спусъка пак ще гръмне като го натиснеш да го вкараш.
Срещу глупост и небрежност няма застраховка.
Глок е направен да го вадиш и ползваш бързо и да го прибираш бавно и внимателно.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2015, 16:52       Заглавие:  Re: Патрон в цевта
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
ValVes написа:
Paco написа:
... Но при спусък под 1.7 кила самата маса на оръжието е натиснала половината спусък. И при рязко вадене от шкаф, каса и... бум...


би ли пояснил


Имам предвид земното притегляне или гравитация, ако закачиш спусъка с показалеца си или друг пръст неволно докато го вадиш от касата или от шкафа. Самото тегло - масата на пистолета от 1 килограм, колкото тежи зареден Глок 17 - 22. Вече въздейства на спусъка и от тези 1.7 килограма усилие да гръмне, един килограм е натиска от самото оръжие което се привлича от земята надолу. И ако движението за вдигане е по-бързо и по-рязко спусъка ще се натисне и ще има изстрел. Това може да стане и при бързо хващане на пистолета, ако без да иска човек си вкара пръста в скобата докато го вади от кобура. За това има разлика от 1.7 килограма и 3 килограма усилие. При 1.7 килограма спусък трябва много да се внимава.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2015, 17:07       Заглавие:  Re: Патрон в цевта
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Цитат:
При 1.7 килограма спусък трябва много да се внимава.


С богат човек,охранен кон и пистолет трябва винаги да се внимава!

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2015, 17:23       Заглавие:  Re: Патрон в цевта
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
just_shooter написа:
Сега виждам смисъла защо хърватите са сложили и муслулен предпазител на тяхното Глок копие. Такъв инцидент не може да се случи там. Вижда се ясно че сейфти системите на Глок не са достатъчни. Аз лично не виждам нарушени правила за безопасност и въпреки това инцидента се случи. А и както се вижда това не е единичен случай. До колкото имам наблюдение върху готовността на Глок да правят промени върху "перфектното" според тях оръжие, предполагам че любителите и собствениците на това оръжие просто ще трябва да се съобразяват с тази му особеност и да внимават.


Това е истината! :tu:
Имам опит с Глок 22 и с HS-9/ XD-9.
Категорично хърватският пистолет е:
- по-здрав, защото има по-здрава рама, по-качествени пружини, по-масивна конструкция като цяло
- по удобен е, защото има по-добра ергономика както на ръкохватката, така и на блока при зареждане
- по-точен е спрямо Глок
- не засича от мек захват
- има малко по-тежък спусък от Глок генерация 3, което е недостатък, но се оправя с тунинг части
- не е копие на Глок! Категорично има чист сингъл екшън и ъгъл на ръкохватката като на 1911, което е голямо предимство

Говоря от личен опит с двата. И двата ми харесват, но за мен HS-9/ XD-9 е по-качествено
оръжие.
Ето интересна тема: http://www.xdtalk.com/threads/glock-or- ... ld.268314/


Последна промяна Paco на 26 Май 2015, 17:29, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2015, 17:27       Заглавие:  Re: Патрон в цевта
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
moderna написа:
Цитат:
При 1.7 килограма спусък трябва много да се внимава.


С богат човек,охранен кон и пистолет трябва винаги да се внимава!

Най вече с богат човек в България :happy:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2015, 18:11       Заглавие:  Re: Патрон в цевта
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 21:48
Мнения: 723
Местоположение: Sofia
Нямах намерение да пиша, но ме измъчва един въпрос.................
Глоковете ли са виновни,или ползващите ги :)

_________________
Димитър Мангъров ( S. International )
СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2015, 18:22       Заглавие:  Re: Патрон в цевта
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Paco написа:
Категорично хърватският пистолет е:
...
- не засича от мек захват
На бас за 5 лева, че ще засече?
Бих предложил и повече, но вече става хазарт и се иска специален лиценз, а глобите са жестоки PDT_Armataz_02

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2015, 20:09       Заглавие:  Re: Патрон в цевта
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2006, 08:19
Мнения: 1097
Местоположение: София
Батки като изключим Пацо колко от вас имаха HS-9 та толкова категорично се изказахте в полза на задния мускулен предпазител.....

Пацо знам че си му фен на HS-а аз също адски го харесвам обаче има неща които трябва да споделя.
Хърватина не е особено по-защитен от Глока за подобни инциденти, изключение правят инцидента с пайетите на полисмена. Като се прибира пищоля в кобура нали го държим в стабилен хват щото не сме феерасти и единствено пръста ни е на блока например с цеел безопастност. Е как мислите при това обстоятелство дали мускулния предпазител не е деактивиран? Аз ще ви кажа, идеално деактивиран си е.....
Да няма как след като сте пуснали дръжката да се случи нещо вече така е и това е малко предимство.
Но ми се случи доста неприятна случка на стрелбището коствено обвързана с темата. Геле-то е свидетел как при бързо вадене и недостатъчно добър (но здрав) хват не успях да заредя пищоля. Причината е че при харватина ако не е натиснат мускулния предпазител не можеш да заредиш нещо което за мен е минус. Вярно че ако го носиш зареден това няма да е проблем но все пак си е обица на ухото. Вярно че явно ми е слаба подготовката щом не съм направил правилния хват но сложете си ръка на сърцето и кажете дали при всяка ситуация можете да си гарантирате 100% хват? Или е по-важно целта да бъде свалена независимо от форсмажорните обстоятелства. Например Глок при тези обстоятелства би бил по-сигурния пищов.


По моя HS няма да пипам нищо защото ми е оръжие за носене. Откакто го имам свикам по вече разтълкуваната схема възведен без патрон за "укрепване" на психологията, ама още не ми е укрепнала явно. Навремето си носех Байкала без никакви угизения с патрон и свален чук без предпазител, но някак си натегнатата пружина на HS-а и това че всичките му предпазители в крайна сметка опират до освобождаващия зъб на ударната пружина някак си ме изнервят. Ще премисля дали да не запаша отново 686-цата, там такива терзания нямам :armed:

_________________
Платон:"АКО ИСКАШ МИР, ГОТВИ СЕ ЗА ВОЙНА"
Конфуции: "Ако веднъж си решил че имаш нужда от меч, носи го цял живот"
Когато мишените отвръщат на огъня джихада хич не върви.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2015, 22:04       Заглавие:  Re: Патрон в цевта
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2015, 09:24
Мнения: 302
Виждал съм пистолети да гърмят с патрон в цевта и без натиснат спусък.
Само при допир между гилзата и затвора. При дефектни гилзи се получава.
При тези ситуации марките на пищовите НЕ ВАЖАТ.
Имайте го и това предвид някой да не изреве. Зареждайте в безопасна посока.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2015, 22:05       Заглавие:  Re: Патрон в цевта
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2007, 19:54
Мнения: 1993
Местоположение: София
JDredd написа:
Paco написа:
Категорично хърватският пистолет е:
...
- не засича от мек захват
На бас за 5 лева, че ще засече?
Бих предложил и повече, но вече става хазарт и се иска специален лиценз, а глобите са жестоки PDT_Armataz_02


Вие и за еклера на Тишката спорехте. А после не признахте теста. Ама, простено да ви е! Глокъри, кво да ви праи човек? Обичам те Дред!!! :-*

_________________
best rgds

Иво "TheBoss" Босев
DSC ALPHA

Изображение
"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Май 2015, 07:50       Заглавие:  Re: Патрон в цевта
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Май 2015, 08:47
Мнения: 181
Ангел00 написа:
Виждал съм пистолети да гърмят с патрон в цевта и без натиснат спусък.
Само при допир между гилзата и затвора. При дефектни гилзи се получава.
При тези ситуации марките на пищовите НЕ ВАЖАТ.
Имайте го и това предвид някой да не изреве. Зареждайте в безопасна посока.

Това ми звучи малко несириозно..но ако са правени в гаража на "Бай Иван"
Но казуса не е в това..имал съм зиг 229 елит, USP 45 и мислех и тактикъл да взимам...първият го продаодох нямаше и 7-8 месеца като го взех, вторият след година..причини: лично на мен ми е нужен(с носенето го разбрах) лек(затова продадох зига), надежден, "безопасен"за вас и околните(държа да е с външно петле-задължително :-) ),удобен за скрито носене, не държа на външен предпазител,ергономичен и да не е страйк-на мен не ми допадат, за точност няма да говорим защото самоотбраната е на доста малки разстояния(макар,че хеклера е доста точно оръжие). доста колеги ще възразят, но това е мое мнение и по него се ръководя Когато чух ,че ще пускат нов модел хеклер...си казах-взимам го, но разбрах че ще е страйк-за VP9 става въпрос-веднага отпадна,и избора ми беше да си оставя само P30(отговаря на повечето мои разбирания и изисквания за оръжие) Запитайте се какво Ви трябва от оръжието за САМООТБРАНА,какви са приоритетите..И Глоководите :-) да са спокойни имах намерение да взимам 19 сет 4 ген(но само щеше сигурно да си стои в касата..но бях се надъхал точно за 1-2 дни-знаете как е),даже и разрешително изкарах, което и така "изгоря" -не е мойта система и пистолет това(не озночова, че някой ден няма да си взема PDT_Armataz_01_24 )
Затова колкото и да се разисква, единственото с което всички ще се съгласят е, че трябва да сме внимателни с всичко що е оръжие..но с други оръжия-много по-внимателни когато са с патрон(това не означава че с първите трябва да се сваля гарда)

_________________
.....селянията не е белег за произход-това е състояние на душата.....
....хората които най-трудно обикваш-може би имат най-голяма нужда от това....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Май 2015, 18:21       Заглавие:  Re: Патрон в цевта
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Фобията патрон в цевта е вредна и за Полицейските сили. Години наред им се набива в главата:-патрон в цевта това е опасно.
Като отидат на задача, един зад друг, с оръжие в ръка, на всеки в главата е мисълта:патрон в цевта,само някой от колегите зад мен да не трепне.
Те не са свикнали със заредено оръжие.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


Последна промяна moderna на 27 Май 2015, 18:45, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 152 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer