logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 21:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2014, 17:06       Заглавие:  Един ден с КНО в БГ
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2013, 08:47
Мнения: 256
Местоположение: София
Представям ви един мой приятел (не аз :joke:) - законопослушeн и богобоязлив гражданин, който не е конфликтен, не влиза в махленски пререкания и дрязги, не налита на колегите шофьори по пътищата, не бабаитства по кръчмите и пр.

Неговата единствена "грешка" е, че носи огнестрелно оръжие, за да предпази себе си и семейството си от евентуално нападение.

Ето един типичен негов ден:

07.00 - Ставам и се приготвям за излизане. Запасвам законно притежаваното КНО. Дотук нищо не съм нарушил!

07.30 - Минавам през поликлиниката да взема бележка, че детето е боледувало - нарушавам чл. 60, ал. 1, т. 3, подточка д) от ЗОБВВПИ.

08.00 - Оставям детето в детската градина - нарушавам чл. 60, ал. 1, т. 3, подточка д).

08.30 - Отивам в офиса, събличам палтото, разкопчавам сако/блуза и в рутинната работа поне 10 пъти нарушавам чл. 60, ал. 1, т. 1.

10.30 - Минавам през банката да внеса малко пари - не знам кой член от ЗОБВВПИ нарушавам, но със сигурност нарушавам разпоредбите на банката и рискувам да получа един 9х18 в гърба от недоразбрал, но супер изнервен от битовизми охранител.

12.30 - Отивам на обяд в рестрант Х - нарушавам чл. 60, ал. 1, т. 3, подточка в)... и евентуално подточка е), ако реша да пия една малка бира.

14.30 - Отивам до Нотариата. Ще ме обискират, не мога да влезна с желязото. Не върви да се връщам до къщи - ще изгубя останалата част от деня в придвижване. Значи, оставям го в жабката на колата - нарушавам чл. 59, ал. 1 и чл. 98, ал. 1 и рискувам да се вкарам в адско приключение, ако някой наркоман претараши колата.

17.30 - Родителска среща - отново нарушавам чл. 60, ал. 1, т. 3, подточка д).

20.00 - Довечера има мач. Играе любимият ми отбор с европейски гранд. Ходи ми се, но не мога да ида, защото ще наруша чл. 60, ал. 1, т. 3, подточка б) от ЗОБВВПИ. Затова по-добре да ида на кръчма с ХХХ - ще наруша чл. 60, ал. 1, т. 3, подточка в) и със сигурност подточка е)... ама поне няма да ми дреме...


И въпреки всичко това НЯМА да си върна оръжието! Не съм ли мазохист, а?

_________________
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ

"He that Hath no sword, let him sell his garment and buy one" - Jesus --- Luke 22:36

It's always better to be judged by 12 than carried by 6

Glock 17 Gen 3 set
CZ Brno2 .22LR
Mossberg 500A


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2014, 18:49       Заглавие:  Re: Един ден с КНО в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5276
Местоположение: София
Освен да посъветваме "приятеля", в 12:30 да иде в заведение БЕЗ програма, което е САМО за хранене, без забавления и да пие безалкохолна бира.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2014, 19:53       Заглавие:  Re: Един ден с КНО в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Има и още:
Когато си смениш омекналата пружина, нарушаваш Чл. 133. (1) във връзка с Чл. 132. (1)

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2014, 21:29       Заглавие:  Re: Един ден с КНО в БГ
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2013, 08:47
Мнения: 256
Местоположение: София
Absolut написа:
Освен да посъветваме "приятеля", в 12:30 да иде в заведение БЕЗ програма, което е САМО за хранене, без забавления и да пие безалкохолна бира.


Аууу, колко скучно :D

_________________
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ

"He that Hath no sword, let him sell his garment and buy one" - Jesus --- Luke 22:36

It's always better to be judged by 12 than carried by 6

Glock 17 Gen 3 set
CZ Brno2 .22LR
Mossberg 500A


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2014, 21:31       Заглавие:  Re: Един ден с КНО в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2006, 08:19
Мнения: 1097
Местоположение: София
Всеки ден същото и при мен. Сложил съм си ги на фУя да не ходят пеш, вече малко ми писна от хилядите им разпоредбички и тъпотии.

_________________
Платон:"АКО ИСКАШ МИР, ГОТВИ СЕ ЗА ВОЙНА"
Конфуции: "Ако веднъж си решил че имаш нужда от меч, носи го цял живот"
Когато мишените отвръщат на огъня джихада хич не върви.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2014, 21:36       Заглавие:  Re: Един ден с КНО в БГ
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2013, 08:47
Мнения: 256
Местоположение: София
sk67 написа:
Има и още:
Когато си смениш омекналата пружина, нарушаваш Чл. 133. (1) във връзка с Чл. 132. (1)


А пък по чл.133 колко нарушения е извършило "приятелчето"... мани мани

_________________
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ

"He that Hath no sword, let him sell his garment and buy one" - Jesus --- Luke 22:36

It's always better to be judged by 12 than carried by 6

Glock 17 Gen 3 set
CZ Brno2 .22LR
Mossberg 500A


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2014, 21:39       Заглавие:  Re: Един ден с КНО в БГ
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2013, 08:47
Мнения: 256
Местоположение: София
PESHO OT MARS написа:
Всеки ден същото и при мен. Сложил съм си ги на фУя да не ходят пеш, вече малко ми писна от хилядите им разпоредбички и тъпотии.


Идеята на темата е, че зорлем си нарушител - без никакъв шанс, колкото и да се стараеш. Т.е. добрата стара презумция за виновност...

_________________
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ

"He that Hath no sword, let him sell his garment and buy one" - Jesus --- Luke 22:36

It's always better to be judged by 12 than carried by 6

Glock 17 Gen 3 set
CZ Brno2 .22LR
Mossberg 500A


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2014, 08:03       Заглавие:  Re: Един ден с КНО в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Много трески за дялане има в този закон, но няма кой да се заеме с него.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2014, 09:11       Заглавие:  Re: Един ден с КНО в БГ
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2012, 09:46
Мнения: 263
Значи, всеки път когато реша да си почистя оръжията и ги разглобя с тази цел, извършвам нарушение на закона!!!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2014, 13:09       Заглавие:  Re: Един ден с КНО в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5276
Местоположение: София
При тази дейност не внасяш изменения в конструкцията.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2014, 18:45       Заглавие:  Re: Един ден с КНО в БГ
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Юли 2006, 21:29
Мнения: 627
Местоположение: София/Варна
Не ревете за промени, защото няма да са в добра насока. Така или иначе всичко това си остава на хартия, трай си и ей го де сме остарели и умрели преди някой да се е сетил да те пита защо си в детската с пищоффф.
Не е важно кой какво казва и какво пише. Важно е какво се случва наистина-ти си имаш пищов и нямаш глоба.
Край!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2014, 22:22       Заглавие:  Re: Един ден с КНО в БГ
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2013, 08:47
Мнения: 256
Местоположение: София
Край ли??? Ти май не си от тия дето са ги измъквали от "заведенеиза общественоено хранене" за носене на КНО. И това решава проблема? Май изповядваш най-деструктивния български принцип "Преклонена глава сабя не я сече"?

_________________
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ

"He that Hath no sword, let him sell his garment and buy one" - Jesus --- Luke 22:36

It's always better to be judged by 12 than carried by 6

Glock 17 Gen 3 set
CZ Brno2 .22LR
Mossberg 500A


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2014, 09:35       Заглавие:  Re: Един ден с КНО в БГ
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Юли 2006, 21:29
Мнения: 627
Местоположение: София/Варна
Добре де, как аджеба разбраха, че е с оръжие в заведение за обществено хранене? Там металдетектори и скенери няма. То и в банките даже няма.
А какво да се оплаквам? Хората като цяло не осъзнават какво имат. В много цивилизовани страни по света режима за скрито носене е много по-строг. Бих искал тия глупости да ги няма, но все пак всяко отваряне на закона след случаи като Лясковец и евтин PR(мразя тази чуждица ама е на място) познай накъде ще са промените?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Ное 2014, 22:45       Заглавие:  Re: Един ден с КНО в БГ
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2013, 08:47
Мнения: 256
Местоположение: София
Мнението ти е практично и може би правилно за момента, но не може в дългосрочен план да се живее на принципа "Дай да не надигаме глава, за да не стане по-зле". Просто не е редно, макар че е сякаш закодирано в гените на българина... То и за това сме на тоя хал...

_________________
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ

"He that Hath no sword, let him sell his garment and buy one" - Jesus --- Luke 22:36

It's always better to be judged by 12 than carried by 6

Glock 17 Gen 3 set
CZ Brno2 .22LR
Mossberg 500A


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Ное 2014, 00:32       Заглавие:  Re: Един ден с КНО в БГ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Е то щом няма значение какво пише как да се вкара ред в каквото и да било.Не че спазвам скапани закони когато ми изнася ма просто се чудя кога някой ще си мръдне пръста да промени закон който така или иначе не се спазва и на никой не му дреме.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot], ti6kata и 19 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer