logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 16:58




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2014, 15:01       Заглавие:  Re: Казус с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4651
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Абсолютно безполезна практика и загуба на народни пари е да подържаш персонал, който да се занимава със издирването на оръжието на умрелите и евентуалното му попадане в "чужди ръце". Да не говорим за регистрации, пре-регистрации, ловци, спортисти, презареждане, лимит на патрони, протоколи, фактури и безброй хартишки. Аз съм сигурен, че черният пазар на оръжия в България е доста активен и вероятността за зулуми е по-голяма отколкото семейното "незаконно" притежание.

Ама така е. По-лесно е да се разправяш със законопослушни граждани отколкото да рискуваш на улицата - заплатата и осигуровките са едни и същи. Закономерностите, валидни за политици и бюрократи, са едни и същи по целия свят. Трагедия е, че голяма част от електората ги приема за чиста "законна" монета.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2014, 15:05       Заглавие:  Re: Казус с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2007, 20:26
Мнения: 1710
Местоположение: deep water
MaFa написа:
Защото първата им работа на органите е да ти вменят вина, за да си намерят оправдание да не си свършат работата. И от личен опит го казвам.

off: е, нали по същия принцип ми отказаха да ми пререгистрират 2 цеви- къса за спорт и дълга за лов с една цевна кутия. щял съм да "бракониерствам с късата"!!!
важното е, че априори сме престъпници, даге... :evil:

_________________
Я счастлив по умолчанию. Пожалуйста, не лезьте в настройки!
Если я тебе не нравлюсь,-застрелись! Я не исправлюсь!
Специални благодарности на азбуката за любезно предоставените букви
HitCo
ETAR IPSC

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2014, 16:24       Заглавие:  Re: Казус с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Касчей Безсмъртни написа:
FIRSTGUN написа:
А врьзвам му се,смешно ми е просто как по закон искат да станеш престьпник.

То спокойно може да им се каже на тия Не сме го тьрсили и няма да го тьрсим......какво ще ми кажат?Закона казва АКО/КАТО го намери ма няма как да ме задьлжи да го тьрся и ако беше така.........аз влизам 1500 кинта за самолетен билет,че и брата трябва с мен да взема да рови и той.

Ма на вилата може да е,в балкана


Хубав или лош действащ закон. А колко пари ще дадеш, за да се прибереш никой не го интересува. Практически ако уважаваш семейството си на погребението ще дойдеш и след това си уреди нещата.
Пиша без лоши чувства или заяждане, но това е реалността.
Хайде дано се оправи колегата с този казус.


АБСОЛЮТНО ПРАВИЛНО - никой не го интересува на МЕН какво ми е и дали закона е скапан и вьобще има ли някаква логика в него.За бакшиш вкарваме и тьпунгер на телефона който почва да плаши с призраци на базата на несьществуващ закон вместо да ми обясни черно на бяло какво очакват от мен.Никой не го интересува,че законен наследник е баба му и да я плашиш нея е страхотна идея според КУКИТЕ ма поне тя я те разбере я НЕ то решава гения му с гений да плаши внука и.Като им е скапан закона да карат по него и да се дьржат както подобава,а не да заплашват защото само това може.
Що ли ми се струва,че щях да го пратя да скубе трева и да му трьшна телефона точно на второто криво изречение.

Внука пьк голям престьпник и влиза вьв форума с вьпрос и е му отговорите.Никой не му дреме дали ще дам 1500 кинта за да се пребера.Е мога да си дойда,но мога и да пропусна,като си дойда мога да сьм трезвен или пьк да се нафиркам от мька,може и да е сльнчево,но може и да ми вали лозето.............и по кой действащ закон ще ме накарат да изтрезнея и да хвана лопатата в дьжда?Последно като рових за нещо ми излязоха резервни части за Опел Блитз и от тогава не ровя,а да ме накарат ако могат и да видим как ще им се получи.

Дльжни са да потьрсят орьжието - обясняват ми защо и кой се обажда и какво се тьрси.Да тук е - това и това правиш.НЕ,няма го - това и това се очаква да направиш АКО/КАТО се намери.Не ме правиш престьпник и не ме плашиш сьс синия си анцуг или те пращам на майната си с все крьглата ти капа.Толкова могат и толкова свирят.


3 страници си мьлчах баси ма на финала с моите слаби ангели не издьржах.Ако му трябва на някой адрес на лозето на баба ми да свирка пьк аз ще проверя кога трябва да се копа,до тогава..........ако/като ми се рови може и да им се получи ако си сменят закона. :wink:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2014, 20:16       Заглавие:  Re: Казус с КНО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
Колега FIRSTGUN, хайде иди го скопай това пусто лозе, че ми писна да се каниш! :D
Защото явно полицаите от на дедо ти селото нямат желание.
Кой си закопава оръжието? Това е практика от началото на XX век.
Пий една гроздова или едно вино /надявам се от същото лозе/. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2014, 21:12       Заглавие:  Re: Казус с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18438
FIRSTGUN написа:
Дльжен си?По коя точка в закона си дльжен да си обьрнеш и вилата и да си прекопаш лозето?Аз пьк ако сьм вьобще няма да го тьрся,да си го тьрси на кой му трябва.
Доколкото ми е известно, в конкретния случай ти не си длъжен на никого с нищо. Обаче тези, на които им трябва, могат да отидат до съдия и да предоставят аргументи и доказателства, които доказват, че има достатъчно основание (чл. 160 НПК) да се предполага, че в някое от помещенията /на апартамента или вилата ти/ се намират предмети /въпросното ОО/, които могат да имат значение за разкриване на извършено престъпление /по чл.339 ал.1/, и да се сдобият с разрешение за извършване обиск, претърсване и изземване. Та положението тук е малко: "Елате вие, да не дойдем ние." Като всеки сам за себе си решава, естествено. И си носи последствията след това.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2014, 02:30       Заглавие:  Re: Казус с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4651
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Касчей Безсмъртни написа:
Кой си закопава оръжието? Това е практика от началото на XX век.


Когато на Австралийците започнаха да им взема оръжията и да ги унищожават, PVC тръбите се свършиха на пазара. Употребяваха ги за да си закопаят оръжията. Предполагам, че в Канада и Англия практиката е същата. Обаче по-богатите англични станаха членове на стрелкови клубове в Швейцария и си пратиха гравираните пушки там.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2014, 03:53       Заглавие:  Re: Казус с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
ubboto написа:
FIRSTGUN написа:
Дльжен си?По коя точка в закона си дльжен да си обьрнеш и вилата и да си прекопаш лозето?Аз пьк ако сьм вьобще няма да го тьрся,да си го тьрси на кой му трябва.
Доколкото ми е известно, в конкретния случай ти не си длъжен на никого с нищо............. Та положението тук е малко: "Елате вие, да не дойдем ние." Като всеки сам за себе си решава, естествено. И си носи последствията след това.



Касчей,аз ако ги знам кьде ДОЛУ ГОРЕ са да сьм почнал да копам ма аз питам пьк чичовото се подсмихва само.Пьрво трябва да намеря лозето,че не е едно.Второ последно са си били в София,някакви дьлги има някьде ма както казах Убий ме не знам кьде и какво има,но знам като марки и модели поне какво може да излезе.Плюс това за сега поне от кьм финансова гледна точка не ми излиза сметката,това си е Сиг П227 ТакОпс с все една кофа патрони за него,толкова пари за самолетен билет както казах няма да дам,ще им дойде времето и на тях :D


Положението тук е наистина Елате вие да не дойдем ние.За да дойдат обаче наистина ще им трябва поне малка идея кьде може да е и необходимите документи за обиск на дома/кьщата/вилата или копане на лозето.Последствия след това НЯМА ДА ИМА или поне докато не докаже някой,че точно АЗ сьм ги скрил,а не е дядо ми.Да му дойдат да поровят ако искат,ако автора на питанката е искрен то тькмо ще му спестят едно голямо ровене :tu:

По вьпроса сьс закопаването предлагам на някои да погледнат кутията на МТМ

Изображение

Изображение

Кой копае не знам,аз имам само една закопана,признавам си без бой


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2014, 09:53       Заглавие:  Re: Казус с КНО
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 31 Авг 2010, 13:17
Мнения: 738
Не знам защо, но някои от потребителите, струва ми се, са останали с вЧепетление, че се дразним на нещо различно от дразнещо елементарната милиционерска простащина - уверяваме Ви, не е така :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2014, 10:55       Заглавие:  Re: Казус с КНО
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Сеп 2009, 09:22
Мнения: 169
Местоположение: София
Колеги - казусът е решен: оръжието се намери, КОС-аджията дойде да го прибере по надлежния ред, подписахме всички протоколи и т.н. и всичко е приключено. Благодаря на всички, които писаха в темата и дадоха съвети :-)

_________________
Si non confectus, non reficiat.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2014, 14:00       Заглавие:  Re: Казус с КНО - разрешен
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Чудесно! Сега би ли споделил кой и къде го намери пустият му пищов-лозето ли копахте,тавана ли преобърна, или дюшемето на вилата разкова дъска по дъска?

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2014, 15:14       Заглавие:  Re: Казус с КНО - разрешен
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2007, 20:26
Мнения: 1710
Местоположение: deep water
ай стига сте го тровили човека :td:
малко ли му беше... :(

_________________
Я счастлив по умолчанию. Пожалуйста, не лезьте в настройки!
Если я тебе не нравлюсь,-застрелись! Я не исправлюсь!
Специални благодарности на азбуката за любезно предоставените букви
HitCo
ETAR IPSC

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2014, 18:09       Заглавие:  Re: Казус с КНО
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Юли 2009, 16:11
Мнения: 229
Zagy написа:
Колеги - казусът е решен: оръжието се намери, КОС-аджията дойде да го прибере по надлежния ред, подписахме всички протоколи и т.н. и всичко е приключено. Благодаря на всички, които писаха в темата и дадоха съвети :-)


Както се казва-БРАВОС! Хвала на таквизи младежи!.....
В крайна сметка взе правилното решение. :D

_________________
„Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва." -Terry Pratchett


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2014, 18:11       Заглавие:  Re: Казус с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Zagy написа:
Колеги - казусът е решен: оръжието се намери, КОС-аджията дойде да го прибере по надлежния ред, подписахме всички протоколи и т.н. и всичко е приключено. Благодаря на всички, които писаха в темата и дадоха съвети :-)



Ти си мераклия деа,как така САМО се намери това оръжие?Кажи как стана,да знам ако и моите е така се намират да ги повикам по твоя начин :tu:

Престъпник те направиха за няма нищо,е така във форум за оръжие,закона пък който директно ти казва,че си престъпник няма да го коментирам,че вече го направих.

Да почерпи Косаджията,спаси поне трима петокласници :D


По казуса с багажника няма много опит,един път ми го играха преди 2 години и умрях да се хиля,оръжие нямах.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2014, 19:01       Заглавие:  Re: Казус с КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Zagy написа:
Колеги - казусът е решен: оръжието се намери, КОС-аджията дойде да го прибере по надлежния ред, подписахме всички протоколи и т.н. и всичко е приключено. Благодаря на всички, които писаха в темата и дадоха съвети :-)


Ще го задържиш ли като наследствен?

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2014, 07:42       Заглавие:  Re: Казус с КНО - разрешен
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Уважаеми господа,
Доколкото Заги съобщава, че оръжието е намерено и предадено на органите на МВР по надлежния ред, както и изразява благодарността си към всички, които са дали съвет и са помогнали, считам темата за изчерпана и подлежаща на заключване.

Точното местонахождение на оръжието и как е било то намерено не са от значение за темата, а в същото време са въпроси от строго лично естество, на които не им е мястото да се обсъждат в обществен форум. Заги нееднократно и недвусмислено заяви, че е богобоязлив и законопослушен гражданин, чиято единствена цел беше да се постъпи по правилния според закона начин. Доколкото това и стана - заключвам темата.

Към края й Нейчо поставя интересен въпрос, който обособих в отделна тема.


Модератор: JDredd

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Yank и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer