logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 15:22




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 565 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2014, 20:45       Заглавие:  Re: Медийна активност - статии за коментиране
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
sk67 написа:
http://www.dnes.bg/redakcia/2014/08/29/malkite-strelci-na-amerika.237124

Цитат:
....посветена на опасната и разрастваща се култура за обучение на деца в Америка да стрелят от малки....Според Калаби голямата част от хората, които имат оръжия, си ги държат под ключ. Той е научил децата си да стрелят, когато са били на 12 г. Научил ги е, защото просто това е част от американската традиция....
Леко ми пада пердето като чета индоктринирана информация,поднасяна на нашенеца.... Няма "опасна и разрастваща се култура" за обучение на деца да стрелят от малки. Има Конституция и граждани които си знаят правата, как и скакво да ги пазят и социалист за президент за последните 6 години, който съответно бутна нагоре тенденцията тея хора да са сигурни, че децата им са подковани от малки 1.) да са правилно обучени да работят безопасно с оръжие и 2.) да си знаят правата и до колко държавата може да им дава наклон на писалката, хора които не желаят Щатите да се променят по европейски модел, защото имат жалките примери на Гърция, Испания, Франция и кой ли не още и в икономически и в политически аспект...
Марио Калаби пък е пример на човек който не знае какво прави.... Какъв е смисъла да държиш оръжие в къщи освен ако не си колекционер, ентусиаст или за защита... Последната категория са доминиращите собственици на оръжие в тая държава а какъв е смисъла да се държи оръжие за защита под ключ...?!? Проблема ми с такива твърдения които ужким имат някакъв смисъл е, че когато общественото мнение се подкове, че в тях има логика, нататъка всякакви разсъждения в тая линия обслужват единствено интересите на тея дето искат да ограничават оръжията, демек - на държава и политици. После почва да се приказва за застраховане, за регистрация, за някаква форма на контрол и на края се оказва, че по всяко едно време някой може да ти ритне вратата и да ти прибере всичко с което да се защитиш следващият път като дойдат да ти ритнат вратата щото много си приказвал с-у някой политик. Който не си спомня неща от преди 30години да пита родители и роднини, това след като е станало някъде, не виждам какво може да го спре да стане пак, освен тея 30% от 320 милиона, дето биха могли да си защитят правата.
Традицията не е да се има и държи оръжие в къщи, традицията е, че Втората пази Първата, нещата са много по-принципни и законосъобразени от колкото някаква традиция която ужким се спазвала...

Така, че браво на Мария Захариева, че е съобщила повечето факти както хората но ако само ще превежда текст, аз лично не виждам смисъл от такова нещо, ако пък ще "работи" по това което е превеждала, да каже някъде, че към фактите от превода има и нейно лично мнение, не да ми представя извадки които някак си загатват, че видите ли тенденцията да се баламосват деца с оръжие се е разраснала ей-така от само себе си за последните години, нали, щото те американците са си такива - с традиции и си нямат Конституцията за нищо, както повечето нашенци дето не знаят даже кога е била последната ревизия на Българската Конституция и какво им забранява или разрешава...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2014, 21:07       Заглавие:  Re: Медийна активност - статии за коментиране
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5273
Местоположение: София
Браво - много стегнато и същевременно информативно си развил същността. :tu: Само че идеята на темата не е да коментираме тук, а да се включим в други форуми, представяйки своята позиция. А тук да се пускат линкове към заглавия, в които либерастията надделява. :-)

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2014, 21:10       Заглавие:  Re: Медийна активност - статии за коментиране
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Опасна и разрастваща се култура децата да стрелят от малки........опасна за кого,кога последно дете е нападнало някой банка да речем?За дете говоря,не за 16 годишен психопат.
И децата си стрелят тук от край време,напоследък се опитват да ограничат всеки и всичко свързано с оръжие което само подклажда закупуването на такова и обучението на нови стрелци.

http://sacramento.cbslocal.com/2014/07/ ... -loophole/


Ше ви спрем алкохола........ш'му кажа :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2014, 02:18       Заглавие:  Re: Медийна активност - статии за коментиране
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Absolut написа:
Браво - много стегнато и същевременно информативно си развил същността. :tu: Само че идеята на темата не е да коментираме тук, а да се включим в други форуми, представяйки своята позиция. А тук да се пускат линкове към заглавия, в които либерастията надделява. :-)

My bad, sorry... :punch: Къде другаде да отида и да си излея мъката ако не тука, аз бих го написал същото ако имаше начин да коментирам под статията...
А може би има... :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2014, 09:10       Заглавие:  Re: Медийна активност - статии за коментиране
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5273
Местоположение: София
Само ако се регистрираш там. :( Има новинарски сайтове, където могат да си позволят модератор, на пълно работно време, и позволяващи анонимни коментари. За съжаление повечето се списват от един редактор-собственик-модератор-новинар и позволяват само и единствено регистрирани коментатори. Което, в повечето случаи, се свежда до няколко платени трола, с пот на пръстите заработващи жълти стотинки... За съжаление посетителите на някои страници не са малко, а оръжейната им култура е далече от желаното (все още).

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2014, 10:20       Заглавие:  Re: Медийна активност - статии за коментиране
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2006, 08:19
Мнения: 1097
Местоположение: София
FIRSTGUN написа:

http://sacramento.cbslocal.com/2014/07/ ... -loophole/


Ше ви спрем алкохола........ш'му кажа :armed:


Тия вашите местни законотворци незнам на какво са ама е време да сменят дилъра щото тоя нещо ги трови сериозно.

Предлагам скоро всички оръжия в Калифорнистан да бъдат със свирки и като го извадиш от кобура да се чува през 2 преки а като натиснеш спусъка да прави задръжка поне 2 мин. и вече свирката да се чува през 10 преки......

_________________
Платон:"АКО ИСКАШ МИР, ГОТВИ СЕ ЗА ВОЙНА"
Конфуции: "Ако веднъж си решил че имаш нужда от меч, носи го цял живот"
Когато мишените отвръщат на огъня джихада хич не върви.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2014, 14:07       Заглавие:  Re: Медийна активност - статии за коментиране
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Absolut написа:
Само ако се регистрираш там. :(
Още не са ме усетили... :-) http://www.dnes.bg/comments.php?id=237124

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2014, 16:25       Заглавие:  Re: Медийна активност - статии за коментиране
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2047
Местоположение: София
Да коментираш там е загуба на време. Всъщност да коментираш в който и да е "новинарски" (разбирай копи/пейстърски) Бг сайт е загуба на време.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2014, 16:33       Заглавие:  Re: Медийна активност - статии за коментиране
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Повечето хора четат само заглавието и първите 4-5 коментара.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2014, 16:51       Заглавие:  Re: Медийна активност - статии за коментиране
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
NP написа:
Да коментираш там е загуба на време. Всъщност да коментираш в който и да е "новинарски" (разбирай копи/пейстърски) Бг сайт е загуба на време.

Като чета коментарите и ми става горе-долу ясно какво е положението и защо се пише по такива места, все пак ми беше интересно да видя какво ще провокира дългият ми коментар, нищо друго... PDT_Armataz_01_22

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2014, 17:08       Заглавие:  Re: Медийна активност - статии за коментиране
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
PESHO OT MARS написа:
FIRSTGUN написа:

http://sacramento.cbslocal.com/2014/07/ ... -loophole/


Ше ви спрем алкохола........ш'му кажа :armed:


Тия вашите местни законотворци незнам на какво са ама е време да сменят дилъра щото тоя нещо ги трови сериозно.

Предлагам скоро всички оръжия в Калифорнистан да бъдат със свирки и като го извадиш от кобура да се чува през 2 преки а като натиснеш спусъка да прави задръжка поне 2 мин. и вече свирката да се чува през 10 преки......


Като стана въпрос за свирки да ти кажа последната новина - имаше предложение да се криминализира закупуването на амуниции по интернет,само с регистрация при оторизиран оръжеен търговец.За да ти издадат разрешение обаче ти трябва тапия за ловец :( / какво ще ловуваме в тая пустиня няколко милиона народ не се знае / за което пък не се минава нищо,нито те проверяват дали си съден ни дали те търси полЮцията та всяко крими може да стане и авджия.След това за ловни цели си купуваш 10 000 броя 9мм и никой не го брига,че не разпознават елен от глиган / То като ги няма в пустинята как да ги познае /.

Отпадна закона,факта,че на слизане от Аляска или Вашингтон мога да си нарамя 3 куфара никой не му дреме.Аз верно от Аляска се прибирам,свободно и скрито носене на дълго или късо е разрешено без тапия,кеф ти казвам.

Свирки.......да правят тукашните полицици,само вдигат продажбите на оръжие,щом сестра ми се е замислила още 2 да взима.......да им имам идеята тъпа аз.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2014, 17:40       Заглавие:  Re: Медийна активност - статии за коментиране
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5273
Местоположение: София
NP написа:
Да коментираш там е загуба на време. Всъщност да коментираш в който и да е "новинарски" (разбирай копи/пейстърски) Бг сайт е загуба на време.

И да, и не. Наистина ползата е малка, но пък дори един случаен посетител да обърнеш, пак е по-добре от нищо.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2014, 18:50       Заглавие:  Re: Медийна активност - статии за коментиране
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
И аз така мисля.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2014, 21:21       Заглавие:  Re: Медийна активност - статии за коментиране
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2006, 08:19
Мнения: 1097
Местоположение: София
FIRSTGUN написа:



Отпадна закона,факта,че на слизане от Аляска или Вашингтон мога да си нарамя 3 куфара никой не му дреме.Аз верно от Аляска се прибирам,свободно и скрито носене на дълго или късо е разрешено без тапия,кеф ти казвам.




Има едно доста приятно шоу Roadkill се казва (за коли става въпрос). Та там има една култова реплика на граничния полицай на границата Канада-Аляска. Питат го че имали купени от Канада няколко бири и малко фойверки та можели да влязат и човека им казва: Ама разбира се че може тук е Америка а не Калифорния......

Какво повече да коментирам.

_________________
Платон:"АКО ИСКАШ МИР, ГОТВИ СЕ ЗА ВОЙНА"
Конфуции: "Ако веднъж си решил че имаш нужда от меч, носи го цял живот"
Когато мишените отвръщат на огъня джихада хич не върви.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2014, 00:03       Заглавие:  Re: Медийна активност - статии за коментиране
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Другия път съм с Калашник ма ми трябва такъв който лесно се преправя на оригинал и пълнител от истинските,мечката само мен ще чака да човьркам с отверка при смяната му.

Темата е дълга и ще ме плякат модовете,Канадците пък патрони с кух връх не дават,а аз съм си приготвил баш такива за Аляска,комунизъм навсякъде,омекоти ба им се китките и на тия. :P


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 565 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kcv и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer